Javul a memóriánk
A mélyalvás fázisában kerülnek be a friss emlékek hosszú távú memóriánkba. Ha ez nem történik meg, az időcel magánéletünkre és hivatásunkra is rossz hatással lehet.
Kreatívabbak lehetünk
A Lübecki Egyetem kutatói szerint azok, akik éjszakánként nyolc órát alszanak, kétszer nagyobb valószínűséggel találhatnak hatékonyabb módot egy kognitív feladat megoldására, mint kevesebbet pihenő társaik. Ez szintén jól jöhet az életünk minden területén.
Jobban megy a koncentráció
Ha kialvatlanok vagyunk, nem tudunk sem megfelelően összpontosítani , sem döntéseket hozni. Ennek az az oka, hogy ilyen állapotban nem vagyunk képesek hatékonyan irányítani az éberségért és a tudatosságért felelős talamusz működését, illetve a döntéshozatalért felelős fronto-parietális köröket sem.
Csökken a stressz, javul a hangulatunk
A kipihentebb emberek jobban tudják szabályozni az érzelmeiket. Sokkal elfogadóbbak, jóval kevésbé reagálnak hevesen, és nagyobb empátiát mutatnak mások iránt, mint keveset alvó társaik. Ebből adódóan könnyebben el tudják kerülni a konfliktusokat és a stresszt is.
Csökken a fájdalom
A jobb alvásminőség is fontos szerepet játszhat a fájdalom enyhítésében. Ez azok számára lehet remek hír, akik krónikus fájdalommal élnek - csak az Egyesült Államokban 50 millió ember szenved ettől nap mint nap.
Mérséklődik az aggodalom és a szorongás
A jó alvás az aggodalom és a szorongás enyhítésére is szolgálhat. A kutatók szerint ugyanis 24 órás alvásmegvonás után 30 százalékkal nyugtalanabbak leszünk a következő napon. Ha pedig rendesen ki tudjuk aludni magunkat, akkor jobban kezelhetjük a stresszt, az aggodalmainkat és a szorongást is.
Forrás: thriveglobal.com