Ne igyunk lefekvés előtt
A vizelési inger sokak álmát képes megzavarni, így nagyon fontos, hogy közvetlenül lefekvés előtt már ne igyunk. Ha esetleg gyógyszert kell bevennünk, azt is tegyük meg félórával az előtt, hogy ágyba bújnánk, és csak egy-két korty vízzel nyeljük le.
Hétvégén is keljünk időben
A megfelelő mennyiségű pihenés egyik fontos feltétele, hogy ne borítsuk fel az alvási ciklusunkat, ezért a legjobb, ha a hétvégéken sem kelünk fel órákkal később, mint hétköznap. Ha jól is esne lustálkodni, vegyük figyelembe, hogy a következő munkahét első napjain ez könnyen megbosszulhatja magát.
Az ágyban csak aludjunk
Nagyon fontos, hogy az ágyat alváson (és szerelmeskedésen) kívül ne használjuk másra: ne együnk ott, ne dolgozzunk, ne tévézzünk, ne olvassunk, ha nem muszáj. Ezeket a dolgokat tegyük a fotelban vagy a kanapén, és ha ágyba bújunk, azonnal kapcsoljuk le a villanyt, és csukjuk be a szemünket.
Lefekvés előtt ne sportoljunk
A késő esti edzések hátulütője, hogy felpörgetik a szervezetet. Kutatások szerint ha kevesebb, mint három óra telik el a lefekvés és az edzés között, akkor megnehezítheti az elalvást. Ugyanakkor ha lefekvés előtt legalább hat órával mozgunk akár csak húsz percet is, akkor nagyobb lesz az esélyünk a pihentető alvásra.
Hagyjuk kint a kütyüket
Az ágyba ne vigyünk tabletet, laptopot, de még mobiltelefont se, ha nem muszáj, mert a kék fény hatására kevesebb melatonin termelődik a szervezetben, így nehezebb lesz elaludni. Ne olvasgassuk az e-mailjeinket sem, próbáljuk meg a hálón kívül hagyni a stresszt és a napi gondokat!
Ne szunyókáljunk délután
Akármennyire csábító is ebéd után egy kis szundikálás, álljunk ellen, és inkább sétáljunk egyet - ha csak félórára dőlünk is le, biztosak lehetünk benne, hogy este nem fogunk tudni időben elaludni, reggel pedig fáradtan ébredünk. Így megint szükségét érezzük majd a délutáni szunyókálásnak, és egyfajta ördögi körbe kerülünk.
Forrás: fitnessmagazine.com