Az alvászavarok a kutatók szerint összefüggésbe hozhatók a rossz életminőséggel, a krónikus betegségekkel és a gyógyszerszedéssel. A menopauza beköszönte előtt.
"Általában azt gondolják, hogy ezek a panaszok a menopauzával járnak, tehát a menopauza az oka mindennek" - magyarázta Polo. "Aztán megpróbáljuk a menopauzával összefüggő álmatlansági tünetet hormonpótló terápiával kezelni, de mivel egyes nőkben az alvászavarok már a menopauza előtt is jelen voltak, a hormonkezelés nem feltétlenül enyhíti a tüneteket, és az orvosok nem tudják, mi tévők legyenek. A menopauzát követően a és az éjszakai izzadás súlyosbítják az alvászavarokat."
Polo és munkatársai 850, negyvenkét éves átlagéletkorú anyát kérdezett meg alvási mintáiról. Egyharmaduk valamilyen krónikus betegségben, például diabéteszben vagy szívbetegségben szenvedett, 28 százalékuk pedig rendszeresen szedett gyógyszert. A nők leggyakrabban arról számoltak be, hogy gyakran felébrednek éjszaka. Hatvan százalékuk hetente legalább egyszer tapasztalta ezt a problémát. A nők 16 százalékának volt gondja az elalvással, és 20 százaléka ébredt fel reggel túl korán.
Az alvászavarok egyáltalán nem ritkák az emberek között általában, de úgy tűnik, a nőket gyakrabban sújtja. A tanulmány szerzői szerint ezt részben a menstruációs ciklussal vagy a menopauzával összefüggő hormonális változások magyarázhatják. Más kutatások az elhízást hozzák összefüggésbe az olyan alvászavarokkal, mint például az alvási apnoé , amikor alvás közben rövidebb-hosszabb időre kimarad egy-egy légvétel.