Az ugyanis, hogy és mennyit alszunk, alapjaiban befolyásolja, hogy mennyit aggódunk. Akik később fekszenek le és kevesebbet alszanak, sokkal többet szoronganak, mint azok, akik normális időben alszanak - olvasható a Cognitive Therapy and Research szakfolyóiratban.
Ezek az emberek sokkal jobban aggódnak jövőjük miatt, túl sokat foglalkoznak múltjukkal és olyan gondolataik vannak, amelyek a szorongásos és depressziós emberek szimptómáira emlékeztetnek.
A rendszeres szívproblémákra és a kettes típusú cukorbetegségre.
Az új tanulmányban a Binghamton University 100 fiatal diákját vizsgálták: kérdőíveket kellett kitölteniük, illetve az ismétlődő negatív gondolkodás ismérveit figyelték bennük, illetve kérdezték azt, hogy reggeli vagy esti típusúak inkább. A kutatók elmondása szerint akik későn fekszenek le aludni és/vagy kevesebb ideig alszanak, sokkal több negatív gondolatot ismételgetnek magukban, mint mások, ez pedig még azokra is igaz, akik esti típusúnak írták le magukat. Az alvászavarok, illetve az alvásminták megbomlása pedig a szorongás kialakulásához vezethet - állítja Jacob Bota, a kutatás vezetője.