Túl magas párnán alszik. Ideális esetben a párnának meg kell emelnie a fejet és a nyakat annyira, hogy a gerinc kiegyenesedjen alvás közben. Ha ennél magasabb a párna, a vállunk is megemelkedik és a fejünk előregörnyedhet. Némileg magasabb párna akkor használható, ha inkább az oldalunkon alszunk. Sajnos, látatlanban, kipróbálás nélkül nem tudjuk megmondani egy párnáról, mennyire lesz kényelmes, ezért érdemes olyan helyen vásárolni a párnát, ahol vissza is tudjuk cserélni.
Csak a feje alá tesz párnát. Lehet, hogy elsőre szokatlannak tűnik, de ha a térde, illetve a karja alá is tesz párnát, csökkentheti a gerincére nehezedő nyomást, így kevésbé fog fájni a háta reggel.
Nem megfelelő pozícióban alszik. Ha a hasán vagy összegömbölyödve, magzati pozícióban alszik , a saját pihenését teszi kockára. Ezekben a pozíciókban ugyanis nehezebben kapunk levegőt. Hason alvásnál emellett a fejünket el kell fordítanunk, hogy levegőt kapjunk, ami a gerinc megcsavarodásával jár együtt - ez pedig hosszú távon nyak- és hátfájáshoz vezethet.
A hason alvás fájdalmakhoz és alváshiányhoz vezethet
Nem mindig ugyanakkor megy lefeküdni, hétvégén viszont nem kel fel időben. Ha megvannak az esti és reggeli rutinjaink, vagyis mindig ugyanakkor fekszünk le és ébredünk, sokkal hatékonyabban tudunk pihenni , hiszen egy idő után a testünk is tudni fogja, mikor jön el a regeneráció ideje. Abban sem érdemes reménykedni, hogy a hét közben elmulasztott alvásmennyiséget hétvégén pótolhatjuk.
A képernyő elől megy aludni. Ha közvetlenül lefekvés előtt számítógépezünk, a táblagépen olvasgatunk, tévézünk vagy a telefont nyomkodjuk, azzal azt kockáztatjuk, hogy sokkal nehezebben fogunk elaludni és kevésbé lesz pihentető az alvásunk. A képernyők kék fénye ugyanis megzavarhatja a szervezetünk belső óráját, így azt is, hogy mikor leszünk álmosak és mennyire könnyen alszunk el. Hagyjunk legalább egy fél órát a képernyő előtt töltött idő és a lefekvés között, amikor valamilyen más tevékenységgel (fürdés, olvasás , meditálás ) hangolódjunk rá az alvásra!