A Louisianai Állami Egyetem kutatói kísérletükben két hétig minden nap meggylevet adtak a résztvevőknek, hogy meghatározzák a gyümölcslé hatását az álmatlanságban szenvedő betegekre.
A 65 éven felüliek közel egyharmadát sújtó inszomnia ellen sokan szednek különféle gyógyszereket, de a kutatást vezető dr. Frank Greenway nem javasolja ezt a módszert, mert az ilyen típusú gyógyszerek négyszeresére növelhetik a csípőcsont-töréshez , majd gyakran korai halálhoz vezető esések kockázatát.
Az American Society of Nutrition San Diegó-i éves konferenciáján bemutatott kísérletben hét 68 év átlagéletkorú felnőttel itattak két hétig naponta kétszer 2,5 deciliter meggylevet, majd két hét szünet után két hétig ugyanennyi placebo italt.
A kutatók megfigyelték, milyen gyorsan aludtak el, és mennyi ideig aludtak a résztvevők. Kiderült, hogy a reggel és este meggylevet fogyasztó személyek átlagosan 84 perccel hosszabb ideig aludtak, mint a placebót fogyasztók, ráadásul az ő alvásuk ritkábban szakadt meg.
A meggy a melatonin hormon természetes forrása, amely az proantocianidinek is hozzájárulnak a hatás kiváltásához, mert olyan vegyületeket hoznak létre, amelyek elősegítik az alvást.