"Botokkal és kövekkel a csontomat törhetik, de szavakkal nem árthatnak" - tartja a másfél évszázados angol gyermekmondóka ("Sticks and stones may break my bones, but words will never hurt me"), amellyel a fiatalokat bátorították arra, hogy ne vegyék szívükre a társaiktól érkező gúnyolódásokat. A briteknek külön kifejezésük is van a mindennapos megfélemlítésre, amelyekkel a nehezen beilleszkedő diákoknak állandóan szembe kell nézniük: az úgynevezett "bullying" a gyermekkorban elkövetett öngyilkosságok egyik legfőbb kiváltó oka. Kreatív és sokkoló példával kívánta illusztrálni egy angol tanár a diákjainak, hogy milyen lelki sérüléseket okoznak egymásnak a megalázásokkal.
A staffordshire-i iskola pedagógusa két almát vett elő az órán. Az elsőt többször a földre ejtette, miközben megjegyzéseket tett a színére és az alakjára, majd a diákoknak is körbeadta azzal az instrukcióval: szidják és gyalázzák az almát, mivel ő sem szereti. A diákokat először meglepte a feladat, majd sorban olyanokat mondtak a gyümölcsnek, mint például: büdös vagy, biztos van benned kukac, vagy hogy létezned sem kellene. Miután körbeért a szidalmazott alma, a tanár a párját is a gyermekek kezébe adta, amelyhez ezúttal szép szavakat kellett idézniük.
Végül a pedagógus mindkét almát a levegőbe emelte, amelyek között külsőre nem volt semmiféle eltérés, frissnek és egészségesnek tűntek. Mivel a gyermekek sem tudtak kívülről különbséget tenni közöttük, egy késsel kettévágta mind a kettőt - ekkor láthatóvá vált, hogy a szidalmazott és földre ejtett alma a héja alatt, belülről megsérült, húsa megbarnult. "Kívülről sokszor nem látszódik, de a megaláztatásokon átesett emberek - főleg a gyermekek - belülről komoly károkat szenvednek el. Mivel azonban nem szívesen beszélnek erről, mi sem tudhatjuk meg, mekkora a baj, amíg nem nyílnak meg nekünk" - magyarázta el a pedagógus. A Facebook-on közzétett történetet néhány óra alatt megosztások tízezreit generálta, és azóta is futótűzként terjed az interneten.
Forrás: Huffington Post