Ha nem akarja este mosogatórongyként végezni, már reggel alapozza meg a jó hangulatot, s kerülje el az alábbiakat!
Nem ér minket elég fény
Korán kelünk, még a sötétben megisszuk a kávét vagy teát, utána irány a munka - talán csak az ebédszünetben látunk egy kis napfényt (persze, csak ha az időjárás is engedi). Pedig a fény elengedhetetlen nemcsak a testi, de a lelki egészségünkhöz is. Több kutatás is bizonyította, hogy a fény rengeteg dologra hatással van, a testtömegindextől kezdve a depresszióig, nem is beszélve arról, milyen fontos a D-vitamin, mely szintén a napfény hatására keletkezik a szervezetünkben.
Próbáljunk meg reggel is egy kis fényhez jutni: húzzuk fel a rolót, tárjuk ki az ablakot, hogy friss levegőnél készülődhessünk. 20 percnyi "fényterápia" segít beállítani a szervezetünk belső óráját, szabályozza az energiaszintünket, a hangulatunkat, még az étvágyunkat is.
Nem iszunk elég folyadékot
Ha reggel, a több órás "szomjazás" után nem iszunk vizet, tulajdonképpen egész nap csak az éjszaka elveszített folyadékot próbáljuk majd pótolni. Ha viszont ébredés után azonnal iszunk egy nagy pohár vizet vagy higított gyümölcslét, akkor energikusabbnak, erősebbnek fogjuk érezni magunkat, jobban tudunk majd koncentrálni, és a hangulatunkra sem lesz panasz.
Csupa szénhidrátból áll a reggelink
A legtöbben szénhidrátban gazdag reggelit választunk magunknak (ha reggelizünk egyáltalán, pedig a nap első étkezését kihagyni szintén nagy hiba), mert gyors energiát ad. Azonban a hatás gyorsan el is múlik, és könnyen lehet, hogy két-három óra múlva már újra farkaséhesek vagyunk. Ha azonban a reggelihez fehérjét is fogyasztunk, az energia tovább megmarad.
Emellett más előnyös hatásai is vannak a proteinnek: a szervezetünk jobban tudja azt hasznosítani, így az izmaink is jobban képesek dolgozni. Együnk néhány főtt tojást, joghurtot, vagy a szendvicsünkbe tegyünk sonkát, sült húst.
Dühöngünk útközben
Az, hogy miként érezzük magunkat munkába menet, nemcsak a napunkat határozza meg, hanem hosszabb távon is hatással van a hangulatunkra - derítette ki egy nemrég publikált svéd kutatás. Aki könnyen felidegesíti magát, netán dührohamot kap, az hajlamosabb lesz a depresszióra is. Próbáljuk tehát megőrizni a nyugalmunkat, még a stresszesebb helyzetekben is. Az autózás általában több idegeskedéssel jár, mint a közösségi közlekedés vagy a kerékpározás.