Egy hazai bank által készített reprezentatív kutatásból kiderült, hogy a magyar szülők negyedének kellett új számítástechnikai eszközt vásárolnia a koronavírus-járvány idején. Erre átlagosan 125 ezer forintot költöttek, míg közel kétharmaduk vásárolt valamilyen kiegészítőt, átlagosan 32 ezer forintért.
Így tanultak a gyerekek
Az új típusú koronavírus megjelenése miatt digitális oktatásra álltak át a magyar iskolák. A gyermekek fele laptopot, negyede asztali számítógépet, 14 százaléka mobilt, mintegy 10 százaléka pedig tabletet használt elsődlegesen a tanuláshoz. A másodlagos eszköz pedig egyértelműen a mobiltelefon volt - 64 százalék válaszolta ezt. A kutatás szerint a tanárok és diákok elsősorban Facebook Messengeren, a Kréta rendszeren, e-mail-en, valamint a Facebook csoportokon keresztül tartották a kapcsolatot a koronavírus-járvány miatt megváltozott tanév során.
Katasztrófa lehet az iskolabezárásokból
A szeptemberhez közeledve egyre kardinálisabb kérdéssé válik, hogy az új tanév hagyományos módon, vagy digitálisan kezdődik-e. A világ országaiban ez egy elég megosztó téma: vannak, akik a koronavírus -helyzet miatt túl kockázatosnak tarják az iskolák megnyitását, míg mások szerint a gazdaság helyzete miatt nincs más választás, mint a szülőket dolgozni, a gyerekeket pedig a tanintézményekbe küldeni.
Az ENSZ főtitkára, António Guterres azonban a napokban arra figyelmeztetett , hogy bár a koronavírus-járvány lassításának egyik fontos eszköze volt az iskolabezárás, ez akár nemzedéki katasztrófához is vezethet. A szakember szerint kiemelten fontos, hogy a diákok a megfelelő egészségügyi óvintézkedések mellett visszakerüljenek az iskolapadba. ”Ehhez elengedhetetlen, hogy párbeszédet folytassunk a szülőkkel, a gondviselőkkel, a tanárokkal és a fiatalokkal" - tette hozzá.
Jobban terjesztik a koronavírust a nagy hangú emberek - a részletekért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!