Egy új brit felmérés adatai szerint a 11–15 éves gyerekek jóval kevesebbet tévéznek, mint a szüleik. Az ő körükben az online videoklipek és az egyéb internetes tartalmak fogyasztása a jellemzőbb. Ők körülbelül hatszor annyi időt töltenek a YouTube vagy a Vimeo előtt, mint a felnőttek.
Úgy tűnik tehát, hogy a hagyományos televíziózás ideje lejárt. A tévézési szokások változása nagy fejtörést okoz az olyan nagy tévétársaságoknak is, mint amilyen a BBC. A médiaóriás vezetői most azon gondolkodnak, hogyan tudják követni az új fogyasztási trendet.
A tévétársaságoknál, így a BBC-n is jelenleg ingyenesen érhetők el a tévéműsorok online. Ezeket egyelőre a lakosságnak csupán 2 százaléka fogyasztja rendszeresen. Azonban ha a mai gyerekek tévézési szokásai nem változnak, akkor a televíziótársaságoknak az online szolgáltatásaikat is át kell majd alakítaniuk. A felmérés adatai szerint ugyanis a 11-15 éves korosztály tagjai 12 százalékban online nézik a televízióadásokat; átlagosan napi 13 percet. (A felnőttek is körülbelül ugyanennyi időt nézik az online adásokat, csakhogy ez az ő tévénézési idejüknek csupán a 6 százalékát teszi ki.)
A felmérésben 1644 felnőtt és 359 gyerek vett részt (6-15 évesek); azt kérték tőlük, hogy készítsenek "tévénézési naplót", amelyben rögzítik a napi tévézési szokásaikat. Kiderült, hogy a felnőttek 94 százaléka legalább heti szinten néz tévét, míg a gyerekek esetében ez az arány csupán 75 százalék. A 6-11 évesek 60 százaléka azonban heti szinten rendszeresen használ táblagépet , míg a felnőtt korosztályban a tabletet heti szinten használók aránya csupán 38 százalék.
A szabadidő-eltöltési szokások változását jelzi az is, hogy a 11-15 éves korosztály tagjai feleakkora valószínűséggel olvasnak könyvet vagy újságot, mint a felnőttek, és sokkal kevésbé hallgatnak rádiót is. A megváltozott médiafogyasztási szokások tehát az élet legtöbb területén éreztetik majd hatásaikat.