Ezt az eljárását egyesek a legfontosabb fogamzásgátló innovációnak tartják az óvszer feltalálása óta. Hogy ezen a módon óvszert lehet készíteni, egy lengyel származású német vállalkozó, Julius Fromm fejéből pattant ki.
A Bloomberg szerint az új termék két éven belül megjelenik majd az indiai piacokon. Az indiai szakhatóság szerint az eljárás 98 százalékos biztonságot nyújt, vagyis nagyjából olyan hatásos, mint az óvszer . A kísérletek alapján az is elmondható, hogy nincs említésre méltó mellékhatása sem.
Ráadásul valamennyire kiegyenlítené a védekezés terhének eloszlását, ez ugyanis még mindig nagyrészt a nők vállát nyomja. Az ENSZ adatai szerint Indiában a nők hatvan százaléka használ fogamzásgátló tablettát vagy valamilyen más fogamzásgátló eszközt, és mindössze nyolc százalékuk bízza a férfiakra a védekezést. Ennek részben az az oka, hogy az óvszervásárlást még mindig komoly társadalmi stigma övezi.
Noha az egész világon jelentős igény mutatkozik a biztonságos és olcsó fogamzásgátló módszerekre, a nagy gyógyszercégek egyelőre nem kapkodnak a lehetőségért, hogy erőforrásokat és pénzt áldozzanak egy versenyképes, férfiaknak szánt eszköz kifejlesztésére. A Bloombergnek egy nőgyógyász professzor azt mondta, ez főként azzal magyarázható, hogy ezeket a nagy cégeket főleg fehér, középkorú férfiak irányítják - ha nők lennének a helyükben, teljesen más lenne a helyzet.
Forrás: hvg.hu