A nők körében gyakoribb, hogy beszámolnak munkahelyi sikerélményeikről, viszont az édesapák munkájáról gyakrabban érdeklődnek a gyermekek - derül ki a profession.hu kutatásából. A munkavállalók 64 százaléka szerint a gyermekük észleli, ha valamilyen feszültség vagy konfliktus éri őket munkahelyükön, akkor is, ha erről nem beszélnek otthon. A 20 százalék nem tudja eldönteni, hogy hatással van-e a család hangulatára, ha negatív hatások érik munka közben, és csak 15 százalék hisz abban, hogy teljesen maguk mögött tudják hagyni a konfliktusokat, amikor hazaérnek. A felsőfokú végzettségűek az átlagnál magasabb arányban gondolják úgy, hogy érződik rajtuk a munkahelyi feszültség.
Nagyobb az érdeklődés az édesapák szakmája iránt
Csak nagyjából minden harmadik válaszadó (37%) gyermeke érdeklődik a szülők szakmája iránt- derült ki az 1058 fő megkérdezésével készült kutatásból. A felsőfokú végzettségűeknél ez az arány némileg magasabb, 43 százalék. A válaszok alapján az édesapák szakmája iránt nagyobb a gyermekek érdeklődése: 39 százalékuk érzi ezt, míg az édesanyák közül 33 százalék tapasztalja úgy, hogy gyermeke kíváncsi lenne a munkahelyi feladataira illetve élményeire.
A válaszadók többsége (57%) csak alkalmanként számol be munkahelyi élményeiről gyermekeinek, minden ötödik válaszadó pedig, ha teheti, kerüli otthonában a munkahelyi témákat. A válaszadók 14 százaléka gondolja úgy, hogy gyermekük túl fiatal ahhoz, hogy megértse az irodában történteket.
Az édesanyák gyakrabban mesélnek sikerélményeikről
A sikerélményekről viszonylag előszeretettel számolnak be gyermekeiknek a munkavállalók: negyedük minden kisebb és nagyobb sikerélményt megoszt velük. A nők esetében ez az arány 31 százalék, míg a férfiak visszafogottabbak, közülük csak 21 százalék büszkélkedik otthon. A válaszadók fele csak jelentősebb sikerélményekről számol be. A válaszadók ötöde inkább zárkózott, és megtartja ezeket az élményeket magának, vagy legfeljebb házastársával osztja meg azokat.