Ez a hatás a kutatók szerint akkor volt a legerősebb, ha egy kislányt az anyja bántalmazott , míg egy kisfiút az apja. "Az emberek gyakran mondják, hogy a gyerekek sok mindent kibírnak, hogy majd kinövik, de mi azt tapasztaltuk, hogy bizonyos eseményeknek hosszú távú hatásai lehetnek, amelyek még a felnőttkorra is kihathatnak" - fűzte hozzá Kenneth Ferraro szociológus, a Purdue Egyetem Öregedéskutató Központjának igazgatója.
A több mint 2100 amerikai felnőtt adatait feldolgozó kutatás alapján a szakértők úgy vélik, a gyermekbántalmazást mint környezeti tényezőt kellene kezelni a felnőttkori rák kialakulásának a szempontjából. Ugyanakkor hozzátették, hogy további kutatásokra van szükség a témában.
Más tanulmányok arra is rávilágítottak, hogy a szülők nagyon erős mintaként szolgálhatnak, például ha az anya dohányzik, lánya is valószínűleg cigarettázni fog, a fiúgyermekeknél pedig az apai minta követése figyelhető meg. A kutatók jelenleg a gyermekbántalmazás és más lehetséges felnőttkori betegségek (például a szívinfarktus) közötti kapcsolatot vizsgálják. A tanulmány a oldalain jelent meg.