A brit Mental Health Foundation kutatása szerint a nőknek életük során nagyobb valószínűséggel kell megküzdeniük depresszióval vagy pánikbetegséggel , mint a férfiaknak. Ennek egyik oka a szakértők szerint, hogy a "gyengébbik nemre" sokkal nagyobb társadalmi nyomás nehezedik egyrészt a gyerekvállalással és -neveléssel, másrészt saját külsejükkel kapcsolatban.
Legyenek jó anyák és jó nők
A szervezet jelentése szerint, míg a férfiak 60 százalékát, addig a nők 70 százalékát érinti valamilyen mentális probléma. A statisztikához kapcsolódva Jenny Edwards, a Mental Health Foundation vezérigazgatója azt is elmondta, hogy bár az anyagiakkal, a párkapcsolattal és a karrierrel kapcsolatban nagyjából a nőket is ugyanazok a gondok sújtják, mint a férfiakat, a nők ezeket hajlamosabbak sokkal nagyobb érzelmi teherként megélni.
"Azt látjuk, hogy az egyedülálló szülők, valamint azok, akik nagycsaládban élnek, sokkal hajlamosabbak a mentális problémákra. A kutatások azt mutatják, hogy az ilyen helyzetben lévő nőknél kétszer nagyobb az esély arra, hogy kialakuljon valamilyen betegség, mint a férfiaknál. Ennek az is az oka, hogy a rájuk nehezedő, családdal kapcsolatos elvárások mellett a nők úgy érzik, hogy az éppen aktuális testkép-ideálnak is meg kell felelniük, ráadásul pedig ezekkel a súlyos elvárásokkal a vállukon a külvilág felé megpróbálják fenntartani a látszatot, hogy az életük gondtalan" - magyarázza Jenny Edwards.
Bár a külvilágnak sokszor nem akarják bevallani, ezek a tényezők a nők közel egyharmadánál okoznak pánikrohamot. Emellett a jelentésből az is kiderült, hogy minden hetedik nő küzdött szülés utáni depresszióval , és hogy míg a férfiak 5, addig a nők 8 százaléka szenvedett már poszttraumás stressz szindrómában .
Forrás: Daily Mail