Színterápia
Kutatók szerint ha élénk színű tárgyakkal vesszük körül magunkat, akkor ez segít, hogy jobb legyen a kedvünk, illetve éberebbek és koncentráltabbak legyünk. Hordjunk színes ruhákat, kiegészítőket, tegyünk virágokat, zöld növényeket az asztalra, vegyük körbe magunkat színes képekkel! Többet segíthet, mint gondolnánk.
Több társasági élet
Több kutatás is igazolja, hogy a visszahúzódás a társasági élettől a depresszió egyik tünete is lehet. Ezzel szemben a barátainkkal, szeretteinkkel eltöltött idő kifejezetten gyógyhatású. Próbáljunk tehát tudatosak lenni ezen a téren, ne mondjunk le meghívásokat, és legalább hetente egyszer mozduljunk ki egy kicsit. Ha több nem fér bele, akkor legalább munka után igyunk megy egy teát vagy kávét valamelyik barátunkkal.
Használjuk a fényt!
A Harvard Egyetem kutatása szerint a fényterápia ugyanúgy hatásos a kedélybetegség ellen, mint az antidepresszánsok. Ennek oka, hogy mind a kettő növeli az agyban a szerotonin szintjét. Terápiás lámpát már több szaküzletben be lehet szerezni, amelyet az ébredés utáni első órában a legjobb használni.
Szedjünk D-vitamint!
Kutatások igazolják, hogy a D-vitamin-hiánytól szenvedők elkerülhetik a szezonális depressziót, ha megemelik a vitaminadagjukat. A D-vitamin szintén nagyon fontos az agy szerotonintermeléséhez. Ha a téli hónapokban észrevesszük, hogy huzamosabb ideig levertek, rosszkedvűek vagyunk, akkor érdemes lehet ellenőrizni a D-vitamin-szintünket.
Testmozgás
A rendszeres mozgás segít felvenni a harcot a depresszióval , éppen ezért télen különösen fontos, hogy ne hanyagoljuk el a sportolást és az edzéseket. Ha nincs kedvünk kimozdulni, akkor keressünk a neten egy torna- vagy jógavideót, és mozogjunk otthon. A lényeg a rendszeresség, hiszen már heti négy-öt alkalommal végzett, félórányi, közepes intenzitású testmozgás is gyógyhatású lehet.
Forrás: womenshealthmag.com