Videojátékok
A videojátékozás hasznos terápia lehet, mivel olyan területeket aktivál az agyban, amelyek a depresszió során kevés ingert kapnak. Ráadásul elterelik a figyelmet, és sikerélményt adnak, legyen szó akár egyszerűbb, akár bonyolultabb, több időt és komolyabb odafigyelést igénylő játékokról.
Önkénteskedés
Kutatások igazolják, hogy az önkénteskedés, illetve jótékonykodás nagyon jó hatással van a mentális egészségre - magunkon is segíthetünk, ha másoknak segítünk. Különösen a középkorúaknál, illetve időseknél válhat be a módszer.
Tánc
Nem kell versenytánc-bajnoknak lenni, de egy kis mozgás zenére mindenkinek jót tesz, és ez alól a kedélybetegek sem kivételek. Több tanulmány is szól arról, hogy a tánc serkenti a dopamin és a szerotonin termelődését, ami enyhe depresszió esetén segíthet jobb hangulatba kerülni.
Kertészkedés
A kertészkedés bizonyítottan nagyszerű hatással van a mentális és az érzelmi állapotra. A szabad levegőn, növények és virágok között, testmozgással töltött idő segít a stressz leküzdésében, és a fizikai egészségre is nagyszerűen hat. Depressziósoknak, szorongással küzdőknek kifejezetten ajánlott.
Zenetanulás
A zongora- vagy gitárleckék felnőtt fejjel is bátran elkezdhetőek, és több kutatás is igazolja, hogy különösen a szorongással küzdők állapotára vannak jó hatással. Ráadásul a szellemi frissesség szempontjából is nagyon jó ötlet, ha valami új dolog megtanulásával próbálkozunk.
Sport
Legyen szó bármilyen testmozgásról , még ha nem túl intenzív, és nem is tart órákon át, mindenképpen segíthet, hogy jobb hangulatba kerüljünk. A rendszeres edzések egyeseknél gyakorlatilag ugyanolyan hatásosak lehetnek, mint a gyógyszerek.
Forrás: care2.com