A Ginger.io névre hallgató app még azt is megteszi, hogy naponta többször kérdéseket tesz fel felhasználóinak, hogy kiderítse, hogyan érzik magukat. Az app készítői szerint a program felépíti a rendszert, ami szerint élünk: milyen a napirendünk, hova járunk, kikkel beszélünk. Ha pedig úgy tűnik, hogy valami nagyon nincs rendben, akkor riasztást küld nekünk és az egészségünk iránt aggódóknak (azaz annak, akit még beállítunk). A program jelenleg a depresszióra, a bipoláris és nyugtalansági zavarokra, illetve szkizofréniára fókuszál.
A szóban forgó app gyakorlatilag egy új típusú mikroszkóp , amely segít számszerűsíteni és megérteni a körülöttünk lévő világot, különböző betegségek szemszögéből. Az app használata már csak azért is szerencsés lehet, mert a kórházak a korábbi pácienseikkel többek között úgy tartják a kapcsolatot, hogy véletlenszerűen felhívják őket és egészségügyi állapotukról érdeklődnek. Az ilyen távkapcsolatok pedig statisztikailag sem szerencsések: az újra előjövő tünetekkel küszködő páciensek mintegy 20 százaléka kap csak hívást.
A felhasználási lehetőségek azonban kifejezetten nagy mozgásteret adnak: a Duke University kutatói például műtét után lévő betegek állapotát követik le ezzel az appal, gyógyulási folyamataikat, kiújuló fájdalmaikat figyelik. Míg más orvosok az okostelefonok felhasználási mintáiból képesek megmondani azt, hogy az időskori felhasználóknál a pszichózis mely tünetei érzékelhetők.