Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint évi 800 ezer ember hal meg 24.hu .
A WHO egy térképen is szemlélteti az európai országok statisztikáit, melyen a 100 ezer lakosra jutó öngyilkosságok számát gyűjti egybe. Bár az önkezűség gyakoriságára komoly befolyással van a nemzetek lakosságának átlagos életszínvonala és bizonyos kulturális sajátosságok, messze nem ezek az egyedüli tényezők . Az Egyesült Államokban százezerből 12,1 ember vet véget önkezűleg az életének, míg a komoly társadalmi nyomás alatt lévő kínai lakosok körében ez a szám "csak" 7,8. Európában éppen a komoly gazdasági gondokkal küzdő Görögországban a legalacsonyabb az öngyilkossági ráta (3,8), és mögötte nem sokkal található a nagy munkanélküliségben érintett Spanyolország (5,1).
Az öngyilkosságok gyakorisága kelet felé haladva látványosan megnövekszik, legsúlyosabb mértékben a posztszocialista országokat érinti. Közöttük is elkeserítő azonban a helyzet nálunk. Hogy a legvidámabb barakkban mi történt az elmúlt évtizedekben, arról sokat lehetne beszélni, a térképre pillantva azonban Magyarország lesújtó képet fest. Százezer emberre 19,1 öngyilkosság jut, ezzel Európa negatív dobogójának harmadik helyén állunk, Oroszország mögött. A litvánoknál a ráta 28,2, ezzel toronymagasan ők a negatív rekorderek.
Forrás: 24.hu
Ha úgy érzi, segítségre lenne szüksége, hívja a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123, vagy 06-80-820-111 telefonszámot! Az interneten is segítséget kaphat, az alábbi oldalt javasolt felkeresni!