A Molecular Psychiatry oldalain bemutatott tanulmány a ghrelin nevű hormon jelpályára fókuszált. A hormon az agyon belül természetes depressziót oldó tulajdonsággal bír, és dr. Jeffrey Zigman és munkatársai erre alapozva használták ki az egyelőre P7C3 fantázianévre hallgató szer kedvező hatásait. Statisztikai adatok szerint a fejlett világban 10 felnőttből egyet érint a depresszió .
Iáig csupán a ghrelin gyomor-bélrendszeri hatása volt ismert, a szakértők csak éhség hormonnak hívták, ugyanis legfőbb hatása az étvágy stimulálása. Jelen vizsgálat dr. Zigman 2008-as tanulmányára épít, mely felfedte, hogy a ghrelin a szervezet hippokampuszban az új idegsejtek kialakulását.
A P7C3-at 2010-ben, a dr. Steven McKnight vezette munkacsoport (Texasi Egyetem) fejlesztette ki, ugyanis ígéretesnek tűnt a vegyület idegsejtekre gyakorolt protektív hatása, a fő felhasználási területet az idegrendszeri degenerációs betegségek (pl. Parkinson-kór , amiotrófiás laterálszklerózis) jelentették. Mivel a P7C3 elősegíti a neuronok képződését, ezért támogathatja a ghrelin központi idegrendszeri hatását.