A kutatók úgy vélik, a akár skizofréniához is vezethetnek . A vizsgálatban közel 100 tizenéves vett részt, és az eredmények azt mutatták, hogy azoknál, akik napi szinten szívtak marihuánás cigarettát már nagyjából három éve, abnormális elváltozások jelentkeztek az agy azon területein, melyeknek főleg az emlékezetben és az információfeldolgozásban van fontos szerepük.
Ezeket az elváltozásokat MRI segítségével mutatták ki az alanyok húszas éveik elején, vagyis átlagosan két évvel azután, hogy már abbahagyták a marihuána-fogyasztást.
A tanulmány arra is felhívja a figyelmet, hogy a fentiek következtében az iskolai teljesítménye is romlott az érintetteknek, illetve, hogy az agyban kialakuló változások hasonlóak voltak ahhoz, amit skizofrén betegeknél lehet megfigyelni.
A kutatásból az is kiderült, hogy minél fiatalabban kezdett valaki füvezni , annál nagyobb eltéréseket okozott az agyában a marihuána. Amint azt a kutatást vezető Matthew Smith, a chicagói Northwestern Egyetem Feinberg Orvosi Iskolájának professzora kifejtette, most, hogy egyre több országban kerül napirendre a marihuána legalizálása, nagyon fontos tisztában lenni azzal, hogy pontosan milyen hatása is van ennek a szernek az agyra, ezért a szakemberek még további hasonló vizsgálatokra készülnek.