Átlagosan 11 éve szokott le a szerről az a huszonkét heroinfüggő, akiket a Pekingi Egyetem kutatói bevontak a Science tudományos magazin legfrissebb számában ismertetett tanulmányukba.
Először egy olyan videofilmet nézett meg a csoport egyik fele, amely felidézte a kábítószer használatát, ezzel megnyitották a "memóriaablakot" náluk. Tíz perccel később újabb, heroinhasználatot megjelenítő filmeket és képeket mutattak nekik. A függők másik csoportjának semleges, természeti képeket tartalmazó videót mutattak, amely nem nyitotta ki a heroinhasználatra vonatkozó memóriaablakot.
180 nappal később újabb tesztek következtek, amelyekből az derült ki, hogy a szer utáni vágyódás szintje alacsonyabb volt azoknál, akiket a nyitott memóriaablak idején "kezeltek", vagyis emlékeiket átírták. A függővé tett patkányokkal megismételt kísérletek hasonló eredményt hoztak.
A módszer azon az elméleten alapul, hogy a felidézett emlék képlékeny, módosítható, így a memóriaablak idején átírható. Amikor úgy lát egy volt függő drogozásról szóló képeket, hogy magát a szert nem kapja meg, megtörhet az a kapocs, ami a kiváltó inger (kép) és a drog utáni sóvárgás között korábban kialakult.
A dolgozat szerzői úgy vélik, hogy a módszer segítheti a kábítószerről leszokott embereket abban, hogy tovább, ráadásul kevesebb sóvárgással maradhassanak absztinensek.