A berlini kutatócsoport egy 31 éves nő esetét tárta fel, aki Twitter-függő lett - ennek hatására téveszmék kezdték gyötörni. Miután a szakértők közelebbről is megvizsgálták, hogy milyen hatással van a betegre a közösségi portál, megállapították, hogy a Twitter az első számú okok között lehetett , ami a pszichotikus tünetek megjelenése mögött állt.
A kutatók természetesen felhívták a figyelmet arra, hogy a közösségi portálok csak akkor lehetnek veszélyesek, ha a páciens pszichózisa korábban is lappangott, csak éppen azt senki sem diagnosztizálta.
Dr. Jan Kalbitzer, a Charité - Universitätsmedizin Berlin professzora a Mail Online-nak beszélt arról, hogy a kutatás csupán egyetlen esettanulmányt tartalmaz, így messzemenő következtetéseket korai volna levonni, egy dolog azonban biztos: a mentális betegségekkel küzdő páciensek problémáit nagy valószínűség szerint csak tovább mélyítik a közösségi portálok .
Dr. Kalbitzer esettanulmánya szerint a 31 éves nő súlyos depresszióval küzdött, emellett pedig internetfüggő volt. A Twitteren napi 18-20 órát töltött, téveszmék kísérték: azt állította, hogy egy híres színész zaklatja. A szakemberek szerint a spamek és az automatikus üzenetek zavarják össze az embereket, és persze a személyes kontaktus hiánya is hozzájárul a pszichózishoz.
A Tel Aviv-i Egyetem munkatársai, Dr. Uri Nitzn professzor vezetésével hasonló eredményre jutottak: az pszichopatológiás esetek terjedésével.