Jennifer Wiley és munkatársai szerint a józanok és a spiccesek ugyanannyi látóteret érintő változást ismertek fel, ellenben az utóbbi csoport gyorsabban reagált. A Consciousness and Cognition oldalain bemutatott vizsgálat során 48 férfit teszteltek két csoportra bontva. Mindkét csoport animációs filmet nézett, miközben az ivós alanyok vodkás áfonyalevet fogyasztottak, amíg véralkohol-szintjük el nem érte a 0,8 ezreléket.
Ezután jött a teszt, melynek során nyolc sorozatban majdnem azonos képpárokat mutattak be, és az apró különbségeket kellett felismerni. A képek olyan mindennapi tevékenységekhez voltak köthetőek, mint a bolti vásárlás, vagy egy iroda.
Az alanyok kétféle stratégiát alkalmaztak. Az egyik során pontról pontra összevetették a képeket, míg az alternatív módszer a figyelem koncentrálásából állt, és az alany várta, míg feltűnik a különbség. A szisztematikus módszer inkább a józanokra volt jellemző, míg a másodikkal főként a spiccesek dolgoztak. Egy másik teszt a memóriát célozta, ahol egy matematikai feladat megoldása mellett kellett elraktározni kifejezéseket, betűket, képi formákat. Ez a koncentrációt igénylő tevékenység viszont a józanoknál hozott jobb eredményeket. Ez alátámasztani látszik a korábbi megfigyeléséket, miszerint az enyhe részegség növeli a kreativitást, ellenben gátolja a figyelem fenntartását.