Mindenki máshogy igyekszik megbirkózni az őt érő stresszel , és bár vannak olyan szokások, melyek rövid távon igen kellemes, lazító hatásokkal járnak, hosszú távon azonban inkább károsíthatják a szervezetünket. Ezek közül néhányat mindannyian jól ismerünk: egy tábla csokoládé befalása, a dohányzás vagy éppen néhány pohár bor gyors "enyhülést" hozhat, azonban hosszabb távon ezek károsíthatják a szervezetünket. Más szokásoknál azonban az összefüggés nem annyira egyértelmű.
Ki gondolná például, hogy a kellemes illatú, relaxációt segítő füstölők egyáltalán nem egészségesek. Egy nemrég publikált kínai tanulmány szerzői egyenesen azt állítják, hogy a füstölő füstjét belélegezni legalább olyan veszélyes, mint a passzív dohányzás , a mikroszkopikus részecskék ugyanis a tüdőbe jutva károsíthatják azt, és akár a sejtek DNS-ét is megváltoztathatják. Ez pedig daganatok kialakulásához is vezethet. Az illatos gyertyáknak is lehetnek káros hatásai, a bennük található vegyületek ugyanis allergiás vagy asztmás reakciókat, migrént válthatnak ki.
A füstölő füstjét belélegezni olyan veszélyes lehet, mint a passzív dohányzás
Nincs is jobb egy hosszú, stresszes nap után belemerülni egy kád forró vízbe, lehetőleg olyanba, amibe előzőleg jó sok habfürdőt vagy fürdősót öntöttünk... A szakemberek szerint azonban ezek a kemikáliák rendkívül rosszat tesznek a bőrünknek, tönkreteszik annak külső védő rétegét, így viszketést, bőrszárazságot válthatank ki, és a hölgyeknél például a hüvelyt, illetve az akörüli érzékeny területeket is irritálhatják. A hüvelyflóra egyensúlyának felborulása olyan súlyos következményekkel is járhat, mint a gombás és bakteriális fertőzések fokozott kockázata.
A táblagépek és az okostelefonok korában a legtöbben szinte automatikusan kapcsoljuk be a közösségi oldalakat, ha egy kis lazításra vágyunk. Azonban ez a szokás legalább annyi kárt okozhat, mint amennyire felvidít és ellazít. Kutatások szerint ugyanis a közösségi oldalak állandó ellenőrizgetése, mások megosztásainak olvasgatása és a fényképek nézegetése boldogtalanabbá tehet. Önkéntelenül másokhoz hasonlítjuk ugyanis magunkat, és azt érezhetjük, hogy az életünk nem olyan színes és izgalmas, mint másoké, akiknek az érdekes fotóit és bejegyzéseit látjuk.
Az internetes vásárolgatás nagyon kényelmes, sőt esetenként kifejezetten praktikus, és kifejezetten jó érzésekkel tölthet el valakit, ha megvesz egy rég áhított tárgyat. A netes vásárlás azonban sokkal kevesebb korláttal jár, mint az, ha ténylegesen bemegyünk egy üzletbe, és a virtuális kosárba merészebben, meggondolatlanabbul pakolunk. Ennek a következményei nemcsak anyagiak lehetnek, de a vásárolgatás okozta feldobottság-érzést könnyedén szégyen és bűntudat válthatja fel, arról nem is beszélve, hogy a rengeteg holmit valahova el is kell pakolni...