A kutatók ma úgy gondolják, hogy boldogságunk 40 százalékban saját döntéseink függvénye, míg a maradék 60 százalékot egyrészt a genetikánk, másrészt különféle környezeti tényezők határozzák meg.
Lássuk hát, hogy a tudomány jelenlegi állása szerint mi mindent tehetünk annak érdekben, hogy életünk boldogabb legyen!
Fontosak az emberi kapcsolatok
Egy vizsgálat során 70 éven keresztül több száz önkéntes férfit és nőt figyeltek meg, a kutatás eredménye pedig az lett, hogy azok az önkéntesek voltak a legboldogabbak (és legegészségesebbek), akik szoros kapcsolatot ápoltak olyan emberekkel, akikben igazán megbíztak, és akikre támaszkodhattak.
Az idő fontosabb a pénznél
Számos tanulmány kimutatta már, hogy a boldogabb embereknek sokkal fontosabb, hogy elég idejük legyen a magánéletükre, mint hogy sok pénzük.
Azért a pénz sem jön rosszul
Egyes tanulmányok szerint az emberek boldogságérzete a jövedelmi szintekkel együtt emelkedik egészen az évi 75 000 dolláros szintig (persze ez a határérték a megélhetési költségek nagyságától függően némileg változhat. )
Érdemes néha megállni
Azok az emberek elégedettebbek, akik néha le tudnak lassítani, és rá tudnak csodálkozni az élet apró szépségeire is.
A jó cselekedetek boldogabbá tesznek
Egy kedves gesztus, szívesség egy jó barátnak, vagy akár a rendszeres önkéntesmunka is boldogabbá teszi az embert - és egyáltalán nemcsak, aki kapja, hanem azt is, aki adja. Több kutatás is bizonyította már, hogy jó cselekedetekkel saját boldogságunk szintjét is növelni tudjuk.
A sport nemcsak fogyaszt, boldogabbá is tesz
Vizsgálatok kimutatták, hogy a fizikai aktivitás fokozza a boldogságérzetet, ráadásul a rendszeres testmozgás egészségünkre is jótékonyan hat.
A szórakozás fontosabb, mint az anyagi javak
Kutatások igazolják, hogy az emberek boldogabbak lesznek, ha pénzüket élményekre, nem pedig tárgyakra költik.
A barátokkal töltött idő is számít
Még a távolabbi ismerősökkel eltöltött idő is boldogabbá tehet minket, ha viszont közeli barátainkkal vagyunk, akkor sokkal jobban megemelhetjük a boldogságszintünket.
Forrás: independent.co.uk