Általánosan elterjedt nézet, hogy a nők szociálisan érzékenyebbek és közreműködőbbek a férfiaknál. Egy kísérletsorozat azonban megcáfolni látszik ezt: a kutatások szerint a férfiak jóval kiterjedtebb szociális kapcsolatokkal rendelkeznek a nőknél, és barátságaik általában tovább tartanak, mint nőtársaiké.
Dr. Joyce F. Benenson pszichológus és kollégái a férfiak és nők saját nemük iránt tanúsított tolerancia-szintjét hasonlították össze kísérletük során.
A kísérletben részt vevő véletlenszerűen kiválasztott egyetemista korosztályú férfi és női önkénteseknek először egy kérdőívet kellett kitölteniük a szobatársukkal való kapcsolatukról. Ezek után a résztvevőknek egy történetet olvastak fel, amelyben az elképzelt főhős mindenben számíthat legjobb barátjára, ám az a barát egyik nap elfelejt átadni egy igen fontos levelet. A történet felolvasása után a résztvevőknek el kellett dönteniük, mennyire megbízható ez a barát.
Az eredmények szerint a férfiak minden esetben sokkal toleránsabbnak mutatkoztak szobatársaikkal szemben, mint a nők. Emellett a nők saját bevallásuk szerint gyakrabban cserélgették szobatársaikat, míg a férfiakra ez egyáltalán nem volt jellemző.
A második kísérlet adatai szerint a nők sokkal kevésbé ítélték megbízhatónak az elképzelt legjobb barátot, mint a férfiak.
A kutatók azonban óva intenek attól, hogy a fenti adatok alapján messzemenő következtetéseket vonjunk le. "A nők általában érzékenyebben reagálnak a negatív hatásokra, és egy baráti kapcsolat iránt támasztott igényeik is teljesen mások, mint a férfiaknak - írják a kutatók - Ez lehet az oka az eltérő eredményeknek."