Károsítja az immunrendszert
Ha hosszabb ideje élünk magányosan, szervezetünk kevésbé lesz ellenálló a betegségekkel szemben. Ennek a szakértők szerint az lehet az oka, hogy a magány beindítja azoknak a hormonoknak a termelődését, amelyeket szervezetünk stresszhatás alatt is termel, ezek pedig legyengítik a védekezőrendszert.
Megemelheti a vérnyomást
A magányosoknak elvileg sajnos nagyobb az esélyük a magas vérnyomás kialakulására is.
Kevesebb aktivitás
Akik rendszeresen sportolnak , mozognak, általában fizikailag is jobb állapotban vannak, viszont a magányosok hajlamosabbak sokkal ritkábban kimozdulni, mint azok, akiknek élénkebb a szociális élete. A barátokkal, ismerősökkel, családdal közös edzés, aktivitás hiánya akár évekkel is megrövidítheti az életünket, mivel hajlamosabbak leszünk az elhízásra és bizonyos betegségek kialakulására is.
Csökkenti a szellemi frissességet
Hogy korunk előrehaladtával milyen sebességgel és mértékben romlik a memóriánk, illetve kognitív képességeink, szintén függ attól, hogy mennyit élünk társasági életet, illetve mennyit kommunikálunk, mennyire zárkózunk el a külvilágtól. A magányosoknak az Alzheimer-kórra is nagyobb az esélyük.
A magányosok között több a dohányos
A dohányzás nagyon egészségtelen szokás, amely számos betegség kialakulásának esélyét megnöveli. Kutatások szerint a magányos emberek között több a dohányos, többet stresszelnek, és emiatt sokkal gyakrabban is gyújtanak rá, mint akiknek élénkebb a szociális életük. Emellett a motivációjuk is kevesebb arra, hogy leszokjanak.
Forrás: webmd.com