A magnézium segít beállítani a bioritmust és javítja az anyagcserét

Az embereknek alvásra van szükségük, hogy működőképesek legyenek egész nap. A minőségi alvás azonban gyakran hátrasorolódik a prioritások között. A magnézium segíthet.

Két brit kutatócsoport - a University of Edinburgh és Cambridge-ben az MRC Laboratory for Molecular Biology égisze alatt - közös erőfeszítéssel kiderítette, hogy a magnézium befolyásolhatja az ember alvás-ébrenlét ciklusát.

"A belső óra alapvető minden élőlény számára. Sok szempontból befolyásolja az egészséget és a betegségeket a szervezetben, de ugyanez a helyzet a növények vagy éppen a mikroorganizmusok esetében is" - mondta a tanulmány vezető szerzője, Dr. Gerben van Ooijen, a University of Edinburgh kutatója.

A Nature folyóiratban közzétett tanulmány szerint a kutatók emberi sejtekben mérték a magnézium szint emelkedését és süllyedését, egy 24 órás alvás-ébrenlét ciklus alatt. Az egész nap folyamán, az a sejtek magnéziumszintje közvetlenül kapcsolódott a személy alvási ciklusához , és ahhoz, amikor elégette az energiát.

A magnézium segít beállítani az alvási ciklusunkat

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A magnézium segít beállítani az alvási ciklusunkat A belső órák ellenőrzik az alvás és az ébrenlét folyamatát. A vezérlése a hipotalamuszból, az agynak a szomjúság, éhség, alvás, hangulat, nemi vágy, és egyéb hormonális aktivitások kontrollálásért felelős részéből történik. A hipotalamusznak látóidegi kapcsolata is van, és kommunikál az aggyal a fény szintjéről, amelynek a szemek ki vannak téve a nap és az éjszaka folyamán.

Az emberi szervezetben körülbelül 20-30 gramm magnézium található, amely egyenletesen oszlik meg a csontok és a sejtek belső tere között. Minden sejtünknek szüksége van rá, nézzük, milyen ételekkel vihetjük be a szervezetünkbe. Részletek! Közvetlenül a látóideg felett a hipotalamusz egy apró régiója, az úgynevezett nucleus suprachiasmaticus (SCN) szabályozza a cirkadián ritmusok. A cirkadián ritmusok a szervezet biológiai pacemakerei, amelyek a feladatot, hogy gondoskodjék az egészséges ébrenléti-alvási ciklusról.Egy organizmuson belül minden sejtnek saját belső időzítője van, amelyet úgy gondolják, hogy nem a genetikai, hanem a környezeti tényezők befolyásolnak elsősorban. Az embernél ez az, ami meghatározza, hogy egy személy nappal aktív, vagy inkább egy éjszakai bagoly. Ez a ritmus például befolyásolja az élelmiszerfogyasztást is.

A magnézium szint szintén hatással van az anyagcserét; Minél magasabb a magnézium-szint, annál jobban követik a sejtek a természetes alvási ciklust, és a sejteket sokkal hatékonyabban képesek az energiát felhasználni. A magnézium befolyásolásával a kutatók képesek lehetnek javítani azon, ahogy az emberek és más élő szervezetek átalakítják az élelmiszert üzemanyaggá. A kutatók a magnézium szint változásának hatásait algákon és gombákon is tesztelték, és ugyanazt a hatást tapasztalták. "Korábban nem vették figyelembe, ahogy a magnézium testünk belső óráját és az anyagcserét szabályozza" mondta a tanulmány vezető szerzője, Dr. John O'Neill, az MRC Laboratory of Molecular Biology kutatója. "Az új felfedezés egy egész sor lehetőséget teremthet az emberi egészség, vagy a mezőgazdasági termelékenység javítására" - tette hozzá. Forrás: Medical Daily

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Délután északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. Már csak a déli és keleti határ mentén fordulhat elő az összefüggő csapadékzóna északi részén havazás, másutt inkább havas eső, délen eső. Másutt egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél főként az Észak-Dunántúlon lesz nagy területen erős, a magasabban fekvő részeken akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra