Könnyen beadja a derekát a vitákban
Az önbizalomhiányosok mindenáron próbálják kerülni a konfliktusokat. Éppen ezért előfordul, hogy "a békesség kedvéért" olyasmikkel is egyetértenek egy vitában, beszélgetésben, amiről valójában más a véleményük, mert úgy hiszik, senkit nem érdekel, mit gondolnak.
Állandóan bocsánatot kérnek
Az alacsony önbizalmú emberek sokszor úgy érzik, hogy minden hibának, rossz dolognak ők az okozói, ezért az indokoltnál sokkal gyakrabban kérnek bocsánatot.
Könnyen depresszióba esnek
A depresszió nagyon gyakran táplálkozik az alacsony önbecsülésből. Akik ilyesmiben szenvednek, kerülik a társaságot, nem állnak ki magukért, és félnek új dolgokat kipróbálni, ezek pedig mind depresszióra hajlamosítanak.
Nem tudnak megbirkózni a kritikával
Az alacsony önbecsülésű emberek még a legenyhébb, vagy legjobb szándékú kritikát is támadásnak veszik, és nagyon mélyen megbántódnak tőle. Napokig képesek rágódni a legapróbb megjegyzésen is, és folyamatosan keresik magunkban a hibát.
Vásárlással teszik magukat boldoggá
Kutatások szerint a materializmus és az alacsony önbizalom gyakran járnak kéz kézben, éppen ezért az önbizalomhiányos emberek gyakran próbálják magunkat vásárlással jobb kedvre hangolni, és boldogabbá tenni.
Kerülik a kihívásokat, és túlságosan érzékenyek
Ez különösen az önbizalomhiányos gyerekekre jellemző. Náluk gyakoriak a hangulatzavarok, nem szívesen vesznek részt versenyekben, csapatjátékokban, és túlságosan erős érzelmekkel reagálnak arra, ha valaki kritizálja őket, vagy véleményt mond róluk.
Forrás: curejoy.com