Nem képzelt, hanem képzett betegeket, illetve orvosokat, nem orvos gyógyítókat: pszichológusokat, gyógytornászokat, dietetikusokat, szociális munkásokat, ápolókat és más szakembereket szólít meg a Betegoktatók Első Országos Versenye és Konferenciája.
A magyar egészségügy legolcsóbban fejleszthető, leginkább költséghatékony területéről van szó. E sajátos tevékenység első kétnapos rendezvényére kerül sor ezen a hétvégén a Főváros és Budakeszi határán lévő Szanatórium utcai Országos Orvosi Rehabilitációs Intézetben.
Kevesen tudják, mennyire meggyorsíthatja a betegek gyógyulását saját ismeretanyaguk, hozzáállásuk, sőt vallásos hitük. Betegoktatónak tekinthető az egészségügy összes szakképzett dolgozója, mindazok, akik az ápoltakkal személyes kapcsolatba kerülnek. Az ő számukra rendezett konferencián és versenyen - a magyar kórháztörténet során először - zsűritag lesz mintegy ötven beteg is, ők döntenek a közönségdíjról. A szakemberekből álló zsűri a döntőbe jutott legjobb tizenhat résztvevő által elmondott 15 perces előadások alapján fog határozni a félmillió forintos első díjról.
A versenyt és konferenciát jól jellemzi az egyik legérdekesebb előadás címe: "Az orvostudomány pedellusa, a betegoktató" (Dr. Gödölle Zoltán vezető főorvos, Tata). Hasonlóan eredeti például Dr. Andrássy Gábor kardiológus főorvos előadása: "Képezzünk kardiológiai edukátorokat!", Dr. Hidvégi Tibor osztályvezető főorvosé: "Miért (nem) követik a betegek az orvosok tanácsait?" és Dr. Tahy Ádám főorvos expozéja: "Hit, remény, szeretet a gyógyításban".