A munkahelyi haragos megnyilvánulásokra a legjobb válasz a könyörület, nem a büntetés. A vezetők és munkatársak támogató reakciója a dühkitörésre pozitív változásokhoz vezethet a munkahelyen, míg büntetéssel nem lehet elérni semmit, és azzal sem, ha nem tesznek semmit. A Temple Egyetem Fox Üzleti Iskolájából Deanna Geddes tanulmánya a Human Relations című folyóiratban jelent meg.
A tanulmányban 194 ember vett részt, akik éltek már át munkahelyi dühkitörést. A kutatók úgy találták, hogy a lázadó kirúgása nem oldja meg a mélyben rejlő problémákat, de ha csak egy kicsi támogatásban is részesült az illető, az sokat javított a feszültségen. A szerzők szerint "ha egy cég szankcionálja a dühös reakciókat, ez szétszórhatja a figyelmet, és elvonhat forrásokat a dührohamot kiváltó eredeti eseménytől, ami a kirohanást eredményezte." Másfelől, ha a vezetőség "aktív érdeklődést mutat a háttérben rejlő problémák iránt, jelentős javulás mutatkozott a helyzetben."
"A munkahelyi viselkedés szabályai gyakran csak arról szólnak, hogy mit ne tegyen a mérges alkalmazott, arról azonban alig tesznek említést, hogy mit tegyenek azok, akik ilyen roham szemtanúi lesznek. Ha egyáltalán vannak ilyen irányelvek, azokat ki kell egészíteni pozitív javaslatokkal azok számára, akik végignézik, megítélik az epizódokat, illetve reagálnak azokra, akár formálisan, akár informálisan." - írták a szerzők.