Egyesek csak kedvesek tudnak lenni

A kedvesség a génjeinkben lehet. Legalább is ezt állítja egy friss tanulmány, amely kimutatta, hogy részben a gének okozzák azt, hogy bizonyos emberek kedvesek és nagylelkűek.

A Buffalói és a Kaliforniai Egyetem kutatói olyan embereket vizsgáltak, akik két hormon, az oxitocin és a vazopresszin receptor génjeinek eltérő változataival rendelkeztek. E két hormonról úgy vélik, hogy kedvesebbé teszik az embereket.

"A kutatásból az derült ki, hogy ezek a gének azzal kombinálva, mennyire fenyegetőnek találja valaki a világot, előre jelezhetik a nagylelkűség mértékét" - állítja a online kiadásában megjelent tanulmány vezető szerzője, Micheal Poulin. "Azok a kísérleti alanyok, akik fenyegetőnek tartják a világot, kisebb valószínűséggel segítenek másokon - hacsak nem olyan receptor gén változatokkal rendelkeznek, amelyeket általában a kedvességgel hoznak összefüggésbe."

Poulin azt is elmagyarázta, hogy a receptor gének "kedvesebb" változatai lehetővé teszik számunkra, hogy leküzdjük a világ fenyegetésével kapcsolatos érzéseinket, és az ilyen félelmek ellenére is segítünk másoknak.

"Az, hogy a gének csak az emberek tapasztalataival és érzelmeivel együtt jelzik előre a viselkedést, azért nem meglepő, mert a DNS és a szociális viselkedés közötti kapcsolatok többsége nagyon összetett" - mondja Poulin. "Ha tehát a szomszédunk nagyon nagylelkű, gondoskodó és jó szociális érzékkel rendelkezik, a másik viszont önző, szűkmarkú és nem érdeklik a körülötte élő emberek, a DNS-ük segíthet megmagyarázni, miért kedvesebb az egyik, mint a másik."

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Poulin nem állítja, hogy megtalálták a kedvesség génjét, csupán egy olyan gént, amely hozzájárul ehhez. Az a legérdekesebb, hogy ez a gén csak akkor járul hozzá a pozitív jellemvonáshoz, ha az emberekben jelen vannak bizonyos érzések a körülöttük lévő világgal kapcsolatban.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Délután északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. Már csak a déli és keleti határ mentén fordulhat elő az összefüggő csapadékzóna északi részén havazás, másutt inkább havas eső, délen eső. Másutt egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél főként az Észak-Dunántúlon lesz nagy területen erős, a magasabban fekvő részeken akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra