A szaklapban megjelent tanulmányból kiderült, hogy amikor az emberek akár pozitív, akár negatív visszajelzést kaptak összetett döntéshozással kapcsolatos teljesítményükről, romlott a döntéshozási képességük.
Dr. Magda Osman, a kutatás vezetője elmagyarázta, hogy amikor a kísérletben részt vevők pozitív vagy negatív visszajelzést kaptak a nehéz feladat mellett, az túlterhelte őket információkkal, és elvonta a figyelmüket a megfelelő döntéshozataltól .
"Kiderült, hogy az emberek teljesítménye romlott, amikor értelmezniük kellett a visszajelzést, amit a fő feladat végzése közben kaptak" - mondta a szakértő. "A visszajelzés szerepét túlértékelik. Az emberek általában úgy vélik, hogy bármilyen típusú visszajelzés javítja a teljesítményt a feladatok többségében, és minél többször adnak visszajelzést, annál jobb lesz a teljesítmény. Valójában azonban azt is figyelembe kell venni, mennyire összetett a feladat, nehogy a visszajelzés akadályozza a feladat elvégzését."
Dr. Osman arra hívja fel a figyelmet, hogy a vezető pozíciókban lévő embereknek tisztában kell lenniük azzal, milyen típusú visszajelzést adhatnak beosztottjaiknak. "Kutatásunkban kimutattuk, hogy a visszajelzés nem segít az összetett döntéshozatalt végzőknek. A vezető beosztásban lévőknek tehát több időt kell adniuk azoknak az alkalmazottaknak a részletes elemzésre és értékelésre, amikor nehéz feladatokat végeznek, hogy akadályoztatás nélkül a lehető legjobb eredményt produkálhassák."