A vásárlást követően meginterjúvolt alanyok az élményeket úgy értékelték, hogy azok boldogabbá tették őket, és érezték, hogy a pénzük is jobb helyre került, ami azt sejteti, hogy rengetegen áldozzák fel a jóllétüket a jó befektetés illúziójáért, ami a valóságban nem is létezik. A felmérés rámutat arra, hogy miért is vásárolnak az emberek tárgyakat, amikor a tudomány régóta abba az irányba mutat, hogy az tesznek bennünket .
"Az emberek ösztönösen tudják előre, hogy az élmények boldogabbá teszik őket" - állítja az egyetem pszichológia professzora, Ryan Howell, aki a pénzköltés és a boldogság összefüggéseiről szóló tanulmány egyik szerzője. "Azt azonban alulbecsülik, hogy milyen pénzügyi előnyökhöz jutnak az élményeik által. Így aztán hiába hallják folyton, hogy az élmények teszik őket boldogabbá, és tudják ezt ők maguk is, a tárgyakhoz mégis magasabb értéket társítanak ".
Howell szerint ennek az oka főként abban gyökerezik, hogy a tárgyak állandóan emlékeztetik a vásárlót a holmi értékére, míg az élmények csupán az emlékeinkben élnek, s ilyesformán nehezebben hozzáférhetőek. Ugyanakkor a tudomány igazolja, hogy a kiegyensúlyozott, élmények több anyagi előnyt hoznak magukkal, mint azt korábban képzeltük.