De nem csak a munkaidő áll a produktivitás szolgálatában, az esti tevékenységek is nagyban befolyásolják a másnapi hatékonyságot. Szakemberek szerint elég mindössze hét szokást tartani, hogy jól induljon a nap.
Érdemes előre megtervezni a következő napot
Elég csak pár pillanatra áttekinteni a másnapi forgatókönyvet. Nincs rá garancia, hogy minden ennek megfelelően fog alakulni, de jobb egy terv mentén haladni, mint ide-oda csapongva kapkodni. Ha van mihez tartanunk magunkat, hatékonyabbak leszünk, koncentráltabban végezzük a feladatokat és nem utolsó sorban reggelre már felkészülten várjuk a kihívásokat.
Előre meg kell határozni a célokat és a fontossági sorrendet
Érdemes három kategóriába osztani a teendőket: mik azok, amiket mindenképpen el kell végeznünk, amiket ajánlatos megtennünk és amiknek jó lenne utána járni. Ez egész napra kellő lendületet ad, és ha úgy éreznénk, mégsem sikerült olyan jól a napunk, objektív mércét ad a siker értékeléséhez.
Relaxáció
Már az iskolában meg kellene tanulnunk valamilyen relaxációs technikát , mellyel bármikor vissza tudjuk hozni szellemünket egyensúlyi állapotába. A meditáció számos előnnyel jár, segít az összpontosításban, enyhít a stresszt és megszünteti az ember fejében a zűrzavart. Elég mindössze 20 perc minden este, és másnap friss elmével ébredünk. Ráadásul a pihentető alváshoz is nagyban hozzájárul.
Egy jól megtervezett reggel az egész napunkra hatással van
Már este álljon össze a reggeli!
Ritkán alakul úgy az életünk, hogy kényelmesen meg tudnánk reggelizni , pedig igen fontos ez az étkezés, különösen produktivitás szempontjából. A szervezetünk sokkal hatékonyabban veszi fel a lendületet, ha kellő energiát és egészséges tápanyagot kap. Ez ráadásul a hangulatot is javítja. Esténként tehát készítsük össze a reggelihez valókat, illetve gondoskodjunk némi magunkkal vihető gyümölcsről is.
Csökkentsük a döntések számát!
Ne várjuk meg, míg a döntéskényszer leblokkolja elménket, ezzel indítani a napot nagyon kimeríti energiánkat és belátó képességünket. Tegyünk megelőző lépéseket, hogy lecsökkentsük a hajnalban már döntésre váró helyzetek számát, például előre gondoljuk ki, mit fogunk felvenni, így ez másnap nem jelentkezik, mint probléma.
Gondoskodjunk a megfelelő alvásról!
Az alváshigiénes szabályok betartásával sokat tehetünk a pihentető alváshoz szükséges környezet megteremtéséért. Általában alulértékeljük az alvás fontosságát, ha bármi teendőnk van, azt mindig a pihenésből csípjük le. Gondoskodjunk arról, hogy 8 órát aludni tudjunk, lehetőleg sötétben, mert az egészségünkhöz nélkülözhetetlen melatonin csak ilyenkor termelődik.
Keljünk fel időben!
Ha nem az utolsó pillanatban pattanunk ki az ágyból, hanem idejében felkelünk, mindenre kellő időnk jut, ami nagyban meghatározza a napunk minőségét is. Meg tudunk reggelizni, időben be tudunk érni a munkahelyünkre, így kevésbé leszünk stresszesek.
Érdemes tehát kipróbálni a fenti stratégiát, mely rövid idő alatt eredménnyel jár, ráadásul olyan szokásokra vesz rá minket, amik nagyban hozzájárulnak egészségünk megőrzéséhez és jólétünkhöz.
Forrás: Business Insider