A McMaster Egyetemen készült új tanulmány szerint az ember hangmagasságból következtetni lehet, hogy valaki mennyire tekinthető hűséges típusnak.
A kutatók megállapították, hogy a párválasztás során a nők úgy gondolják, hogy minél mélyebb a partnerük hangja, annál nagyobb a valószínűsége, hogy a férfi félre fog lépni. A férfiak ezzel szemben a magasabb hangszínű nőket gondolják hűtlenebbnek.
A McMastrer Egyetemen készített tanulmány, amely a hangmagasság és a feltételezett hűtlenség közötti kapcsolatot kutatja, betekintést nyújt az emberi hang evolúciójába és a párválasztási szokásokba. "A szexuális stratégiákat vizsgálva megállapítottuk, a férfiak és nők a hangmagasságukat jövőbeli hűtlenségük figyelmeztető jeleként használják" - állítja Jillian O'Connor, a tanulmány vezetője. Szerinte a tanulmány eredményei arra engednek következtetni, hogy az evolúciós folyamatok során az ember kifejlesztett egy olyan védekezési mechanizmust, melynek segítségével el lehet kerülni a hűtlenkedő partnereket.
A tanulmányban résztvevő alanyok előre rögzített női és férfi hangfelvételeket hallgattak meg. A felvételeket elektronikusan manipulálták, hogy mélyebbnek, illetve magasabbnak hangozzanak. Ezek után a résztvevőknek ki kellett választaniuk, hogy szerintük melyik hangok tulajdonosai hajlamosabb a hűtlenkedésre.
David Freiberg professzor szerint a jelenségre a hormonokban rejlik a válasz, ugyanis a magasabb tesztoszteronszinttel rendelkező férfiaknak mélyebb, míg a magas ösztrogénszintű nőknek magasabb a hangjuk, és a magasabb nemi hormonszintet az emberek általában összekapcsoljuk a hűtlen, megbízhatatlan viselkedéssel.