Kezdjünk jobban figyelni rá, hogy mit eszünk!
A tavaszi fáradtságot szinte mindenki ismeri, de ez nem betegség, hanem a szervezet teljesen normális reakciója az évszakváltásra. Egyik legjobb ellenszere, ha igyekszünk minél színesebben és változatosabban táplálkozni. Együnk több salátát, zöldséget, és használjuk ki, hogy hétről hétre több friss gyümölcs és zöldségféle kerül a boltok, piacok polcaira.
Nagytakarítsunk!
A tavaszi nagytakarítást nem kötelező egy szuszra elvégeznünk, inkább készítsünk egy tartható tervet, amelyben napokra vagy hétvégékre bontjuk, hogy mikor mit végzünk el. Ablakpucolás, nagyszabású portalanítás, a téli holmik elpakolása, a tavasziak elővétele, kimosása, kitisztítása: nem kell, hogy mindez egyszerre történjen.
Mozogjunk!
A téli időszakban szinte mindenki kevesebbet mozog és sportol. Ahogy azonban egyre magasabb lesz a hőmérséklet és egyre hosszabbak a nappalok, egyre több lehetőségünk és kedvünk is lesz a mozgásra. Legjobban akkor járunk, ha már kicsit előre készülünk rá, és napi 20-30 percet rászánunk egy kis sétára, esetleg otthoni tornára akkor is, mielőtt még végleg kitavaszodna.
Gondoljuk újra bőrápolási rutinunkat!
Bőrünknek típustól függően kicsit másféle ápolásra van szüksége évszakonként. Tavasszal már erősebbek a napsugarak, így fokozott figyelmet kell fordítani a fényvédelemre. Emellett a zsírosabb, tartalmasabb hidratálóinkat , krémeinket is érdemes lehet valami könnyebb állagúra, formulájúra cserélni.
Használjuk a színeket!
Az évszakváltásra úgy is készülhetünk, hogy több színt csempészünk a környezetünkbe. Egy-egy színesebb ruhadarab, virágok az asztalunkra, egy élénkebb színű szőnyeg, esetleg egy fal átfestése az otthonunkban - ezek az apróságok is segíthetnek szervezetünknek felkészülni a tavaszra.
Forrás: care2.com