Átfogó kutatást indított a több ezer embert foglalkoztató Microsoft annak kiderítésére, hogy mi is teszi boldoggá a dolgozóikat – írja a ZDNet . A kutatás a munkahelyi és a magánéleti boldogság legfontosabb elemeit is feltérképezte, a válaszok alapján pedig meglepő következtetést vonhattak le az adatok elemzését végző emberek.
Erre panaszkodott a legtöbb dolgozó
A kutatás során egy kérdőív segítségével kaptak képet a dolgozók általános hangulatáról. Ezeket az adatokat aztán összevetették a naptári és e-mail metaadatokkal, hogy kiderítsék, a munkavűllalók mennyi időt fordítanak napközben a levelek megírására, az értekezletekre és más, a munkához köthető feladatokra. Az eredmények szerint azok az alkalmazottak, akik nem érezték magukat boldognak, elsősorban az egyhangú, monoton munkavégzésre, a túl bürokratikus ügyintézésre, illetve az együttműködés hiányára panaszkodtak.
Talán nem meglepő, hogy a legboldogabb emberek hetente átlagosan öt órával kevesebb időt fordítanak a munkájukra. Szintén boldogabbak voltak azok az emberek, akiknek átlagosan öttel kevesebb munkatárssal kell együttműködniük napközben, és a belső levelezési hálózatukban 17-tel kevesebb ember szerepelt. Ez az eredmény némileg ellentmondásban van azok nyilatkozatával, akik éppen a csapatmunka hiányát nehezményezték.
Úgy tűnik tehát, hogy sem a túlzott együttműködés, sem pedig annak hiánya nem tesz jót a techcégnél dolgozók lelki világának és mentális egészségének.