Verhetetlen a finnek boldogsága, ez derült ki a Globális Boldogsági Jelentésből, amelyet a boldogság világnapja alkalmából tettek közzé. Érdekesség, hogy az észak-európai államok mind az első tízben végzett: Finnországot Dánia, Izland és Svédország követi a rangsorban, Norvégia a hetedik helyen szerepel. Izrael ötödik, Hollandia pedig hatodik helyezett lett.
Támogató társadalom, jó fizetés, szabadság
Németország a korábbi felméréshez képest a 16-ról a 24. helyre csúszott. A nagyobb országok egyike sem került be az első húsz közé: az Egyesült Államok például a 23. helyre esett a tavalyi 15-ről.
"Boldogságról nem szükségszerűen olyan értelemben beszélünk, hogy a pillanat örömében le-föl ugrálunk. Ez inkább elégedettség érzése. Úgy vélem ez a fontos" – állítja Jan-Emmanuel De Neve, a jelentés összeállítóinak egyike. Hozzátéve: tény, hogy a skandináv országok lakói ezen kérdésekben nagyon magasra értékelik saját életüket és elégedettek. Ami pedig igazán jellemzi őket, az a támogató társadalom és a bizalom. Frank Martela finn pszichológus szerint hazája sikerének egyik tényezője, hogy a kormányzat hatékonyan működik és "ténylegesen ott van állampolgáraiért".
A jelentésben, amelyet az ENSZ Fenntartható Fejlődési Megoldások Hálózata készített együttműködésben a Gallup közvéleménykutató céggel, valamint az Oxfordi Boldogságkutató Intézettel, a kutatók a 2021-től 2023-ig terjedő időszakban vizsgálták 143 állam boldogságszintjét. Ez alapján a világ legboldogtalanabb országa Afganisztán lett.