A Stony Brook Egyetem kutatói több évtizednyi, hírességek nevét megemlítő, angol nyelvű újságcikkeket elemeztek, és megállapították, hogy aki igazán híressé válik, annak a neve akár több évtizeden keresztül is az érdeklődés középpontjában maradhat. A tanulmányból az is kiderült, hogy a hírességek nevének éves újra előfordulása rendkívül alacsony volt, és a híres emberek 96 százaléka - akiknek évente legalább 100 alkalommal jelent meg az újságokban a neve - átlagosan már legalább három éve köztudatban volt.
Számos különféle oka lehet annak, hogy valaki végül híressé válik, akár a tehetsége révén, akár egy kiemelkedő esemény kapcsán, de az ideiglenes, gyorsan megszerzett hírnév nem hasonlítható össze a legendás nagy nevekkel, és egy idő kikopik a köztudatból. Az igazán híres emberek klasszikus karrierutat járnak be, idővel egyre szélesebb körben válnak ismertté, hosszú ideig híresek maradnak, majd végül lassan, fokozatosan elhalványodik a hírnevük, jegyezték meg a kutatók Amerikai Szociológiai Társaság hírlevelében.
"Leonard Cohen például 40 évvel az ismertté válását követően még mindig nagyon népszerű, de például csak kevesen emlékeznek a repülőgép pilóta Chesley Sullenberger nevére, aki néhány évvel ezelőtt sikeres kényszerleszállást hajtott végre a Hudson folyón. Néhány hétig mindenki róla beszélt, mára azonban feledésbe merült a neve" - hozott fel egy példát Arnout van de Rijt, a Stony Brook Egyetem szociológia docense, a tanulmány társszerzője. A tanulmány az című társadalomtudományi szakfolyóirat áprilisi számában jelent meg.