A válaszadók 37 százaléka úgy nyilatkozott, hogy öt éven belül esélyesnek tartják egy újabb krízishelyzet átélését. Az idősödők legfőbb félelmei közé tartozott az önállóság elvesztése, illetve a segítségre szoruló magatehetetlen állapot. A 2043 megkérdezett negyede aggódott, hogy adott esetben magányosan és elszigetelten kellene tölteni a napjait.
Minden nyolcadik résztvevő úgy vélte, hogy az Egyesült Királyság lakói nem úgy élik meg a krízishelyzeteket, mint a többi országé. A jótékonysági szervezet, amely a szigetországban és számos más államban is támogatást nyújt, az eredmények kapcsán megjegyezte, hogy az idősek támogatása "még fontosabb" a korosodó társadalmakban - ahol ráadásul szűkülő költségvetés mellett kell biztosítani a szociális ellátásokat.
"Megértjük, hogy minden válsághelyzet egyedi, s hosszú távú hatással bír az egyén életére nézve. Egyre többen szembesülnek krízissel, noha a kutatási eredményeink szerint a lakosság több mint 30 százaléka habozik, ha segélyszervezethez kellene fordulnia. Egyszerűen zavarba ejti őket a segítségkérés, és tartanak tőle, hogy még inkább rászorulók elől használnák el a forrásokat" - magyarázta Nick Young, a megtapasztalta már a magányt . Magyarországon a közelmúltban nem született erre vonatkozó becslés.