A kutatók szerint minél többet nézegetnek a nők selfie-ket (a felhasználó saját magáról készített fényképe) és más fényképeket a közösségi oldalakon, annál inkább hasonlítják negatívan önmagukat ezekhez a képekhez. A brit és amerikai szakértők közös kutatásából az derült ki, hogy a barátok fényképei még a hírességek fotóinál is nagyobb hatást gyakorolhatnak a nézőkre.
Ez az első olyan kutatás, amely a közösségi oldalakon töltött időt a kedvezőtlen testképpel hozza összefüggésbe. Eddig nem sokat lehetett tudni arról, milyen hatást gyakorolnak a közösségi oldalak a felhasználók önképére. A fiatal nők különösen gyakran használják az ilyen oldalakat, és több fényképet töltenek fel, mint a férfiak.
A kutatás során a Strathclyde Egyetem, az Ohiói Egyetem és az Facebook használatukra , étkezési és sportolási szokásaikra, és testképükre vonatkozóan.
A seattle-i konferencián közzétett kutatás nem mutatott ki összefüggést az étkezési zavarokkal, a közösségi oldalakon töltött idő és a testkép negatív összehasonlítása között azonban kapcsolatot mutatott ki. Minél több időt töltött egy lány a Facebookon, annál inkább hasonlította össze a saját testét barátaiéval, és annál negatívabb módon ítélte meg a saját testképét.
Az étkezési zavarokkal foglalkozó Beat jótékonysági szervezet szóvivője elmondta, hogy a testkép kulcsfontosságú részét képezi az identitásunknak, és nem tekinthető triviális dolognak, vagy egyszerű hiúságnak. A testsúllyal és a testalkattal való túlzott foglalkozás a mai kultúra egyik jelentős eleme, ami az egész világon jellemző. "A fiatalok az őket bombázó képekhez hasonlítgatják önmagukat, és úgy érzik, hogy az ő hibájuk, hogy a saját testük kedvezőtlenül jön ki az összehasonlításból" - magyarázta a szervezet szóvivője.