A fodrásznál járt .
A kutatást vezető dr. Piers Howe, a melbourne-i Pszichológiatudományi Iskola szakértője úgy nyilatkozott, hogy ez az első tudományos értekezés arra vonatkozóan, hogy a változás akkor is észlelhető, ha nem társul hozzá érzékszervekkel azonosítható tapasztalat.
"A közvélekedés szerint a változások akkor is megfigyelhetőek direkt tudati úton, hogy olyan érzékekre kellene támaszkodnunk, mint a látás, a hallás, az ízlés, a szaglás vagy a tapintás. Erre a képességre gyakran hatodik érzékként, más kifejezéssel érzékszerveken túli érzékelésként is szokás hivatkozni" - magyarázta dr. Howe. A kísérlet során színes fényképpárokat mutattak a résztvevőknek, amelyek ugyanazt a nőt ábrázolták, néhány esetben eltérő külsővel a két fotón, például más hajjal.
Mindkét képet 1,5 másodpercig tették láthatóvá, 1 másodpercnyi szünettel. Az utolsó fotó után megkérdezték a résztvevőket, hogy észleltek-e változást, és ha igen, akkor válasszák ki egy kilenc elemből álló listáról, milyen jellegűt. Az eredmények szerint az alanyok direkt módon érzékelték a változást - még akkor is, ha nem tudták pontosan, az mire terjedt ki. Észlelték például a zöld és a vörös szín arányának különbségét, de ezzel az információval nem tudták azonosítani, hogy a kalapot érintette a különbség. Ebből következik, hogy az alanyok "érezték" a változást anélkül, hogy konkrétan érzékelték volna, és ez mindenképpen érzékszerveken túlmutató folyamatra utal.