6+1 tipp, hogy a munkahelyi stresszből ne nyaralási stressz legyen

Hogy valóban kikapcsolódás legyen az a jól megérdemelt pár nap, amit pihenéssel töltünk, jobban tesszük, ha előtte kicsit tudatosabban szervezzük életünket, és a munkahelyünkön is bebiztosítjuk magunkat.

Nyakunkon a nyár, és valószínűleg már csak az vigasztal bennünket, hogy hamarosan szabadságra megyünk. Sokszor azonban a várakozásnál erősebb bennünk a stressz , vajon mi lesz nélkülünk a munkahelyünkön, esetleg hogy az idős nagymama tud-e nélkülözni bennünket, amíg mi pihenünk.

Egy egyszerű teszt kitöltésével utánajárhat, mennyire fenyegeti Önt a stressz! Az alkalmazásért ide kattintson! Erre a félelmünkre egy hatékony megoldás létezik: mindent előre le kell szerveznünk, és így sokkal kisebb a valószínűsége, hogy éppen akkor fognak bombázni S.O.S hívásokkal, amikor nekilátnánk a hekknek a Balatonon, a koktélnak a szálloda medencéje mellett, vagy a lekvárfőzésnek a vidéki nyaralóban.

1. A legfontosabb, hogy feletteseinknél jó előre jelezzük a szabadságigényünket, hiszen így lesz a lehető legnagyobb esélyünk arra, hogy jóvá is hagyják azt.

2. Hogy elkerüljük azt a rémes jelenséget, hogy visszaérvén az asztalunkon és a postafiókunkban rengeteg felhalmozódott munka és feladat várjon, érdemes kicsit előre dolgoznunk, vagy keresni egy olyan kollégát, akire jó szívvel rá merjük bízni az esetleges teendőket, amíg mi pihenünk.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

3. A lelki ráhangolódás sem utolsó szempont: ne egyből az utolsó munkanap után kezdjünk el csomagolni, szánjunk egy napot arra is, hogy lelkileg is felkészüljünk a nyaralásra. Ugyanígy járjunk el a szabadság letelte után is, és számoljunk rá egy napot a visszazökkenésre!

4. A nyaralást is készítsük elő időben. Indulás előtt legalább egy-másfél hónappal nézzünk utána, nem szükséges-e valamilyen védőoltást beadatni úti célunktól függően! Kössünk biztosítást, nyomtassuk ki a szállodai és egyéb foglalások papírjait! Jó előre tisztázzuk családunkkal, párunkkal, milyen "ritmusú" nyaralást tervezünk, nehogy későn derüljön ki, hogy valaki pörgősebb, más viszont pihentetőbb szabadnapokat képzelt el nyaralás címén. Ha nagyon kimerülten indulunk vakációzni, inkább olyan programokat tervezzünk, amik nem kötöttek, azaz nem kell miattuk görcsösen ragaszkodni a napirendhez!

5. Mielőtt útra kelünk, étkezzünk egészségesen. A sok friss zöldség és gyümölcs mellett kerüljük az alkohol- és kávéfogyasztást, mérsékeljük a dohányzást! Pihenjük ki magunkat , hiszen a nyaralás első napjainak hangulatát fogja csak rontani, ha kimerülten érkezünk.

6. A vakáció alatt sem kell végletekbe esnünk (étkezés, ivás, alvás, napozás), mert a túlzások mindig stresszt jelentenek a szervezetnek!

+1 Hogy a nyaralás ne arról szóljon, hogy amiatt szorongunk, kikapcsoltuk-e a vasalót, bezártuk-e a kertkaput, nem történik-e valami olyan távollétünkben, ami hazautazásra adhat okot, kérjünk meg valakit, nézzen be a házba/ lakásba, rendszeresen ürítse a postaládánkat, viselje gondját állatainknak, telefonáljon rá idős rokonainkra, míg mi távol vagyunk!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet. Délelőtt a csapadékzóna tovább halad kelet felé, amely az északi, északkeleti tájakon még kisebb havazást, délebbre esőt, havas esőt egyaránt okozhat. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél nagy területen megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.