Az online szünetet tartó dolgozóknak lehetőségük nyílt egy gyors lazításra, ugyanakkor a kutatók arra is felhívták a figyelmet, hogy a kontrollálatlan szörfözést túlzásba is lehet vinni, és ilyen esetben az alkalmazottak akkor is mással foglalkoznak az interneten, amikor dolgozniuk kellene.
A cincinnati Carl H. Lindner Üzleti Főiskola tanulmányának szerzője, Dr. Sung Doo Kim így nyilatkozott az eredményekről: "Az alkalmazottak arról számoltak be, hogy az internetezéssel egyensúlyt tudtak teremteni a munkájuk és személyes felelősségeik, például gyerekeik felügyelete között. Miután megnyugodtak, hogy gyerekeikkel minden rendben van, jobban tudtak koncentrálni a munkájukra."
Dr. Kim azt is hozzátette, hogy az ipari és kutatási híreket keresők az internetezési lehetőséget szakmai fejlődésük részének tekintették, ami javította a munkahelyi elégedettségüket. A kutatók szerint három fő következmény származik ezekből az internetes szünetekből: átmeneti regenerálódás, tanulás és elégedettség.
A szakértők ugyanakkor arra is felhívták a figyelmet, hogy nem szabad túlzásba vinni ezeket az online szüneteket, mert a kontrollálatlan szörfözés a munkaidő elpazarlásához és termelékenység csökkenéséhez vezethet.
A kutatócsoport 33 különböző iparágban dolgozó szakember részvételével vizsgálta azokat a tényezőket, amelyek az internetes szüneteket kiváltják, valamint azt, hogy milyen körülmények vezetnek oda, hogy az alkalmazottak inkább online, mint offline szünetet válasszanak, és milyen következményekkel járnak ezek a tevékenységek.
A kutatásból az derült ki, hogy az alkalmazottak leginkább akkor választották az online szüneteket, amikor nagy szükségük van a regenerálódásra, például egy intenzív munkavégzés időszaka utáni fáradtságból, illetve jelentős fizikai vagy érzelmi energiavesztést követően.