A céges The Telegraph számolt be. A modern kütyüknek persze megvan az az előnyük, hogy rugalmassá tehetik a munkaidőt.
A surrey-i egyetem kutatói 65 korábban készült vizsgálat adatait összesítették. Ezekben összesen 50 ezer munkavállalón vizsgálták, hogy milyen hatása van az életükre annak, hogy folyamatosan elérhetők a munkaadóik számára. Az eredmények azt mutatják, hogy azok, akik a munkaidőn kívül is elérhetők munkaügyben, sokkal valószínűbb, hogy egészségügyi és társas kapcsolati gondokkal küzdenek. A privát szféra és a munka összemosódásának tehát komoly következményei vannak az életünkre nézve, és a modern technika eszközei sokszor nem megkönnyítik, hanem megnehezítik az életünket.
A családdal, barátokkal töltött idő az okostelefonok , laptopok, táblagépek használatának köszönhetően csökken - derült ki a vizsgálatból. Egyre inkább jellemző, hogy a munkaadók azt várják, hogy a dolgozók a nap 24 órájában rendelkezésükre álljanak, ezért is alakul ki sokakban az az érzés, hogy nem kapcsolhatják ki a kütyüiket. A kutatás vezetői azonban arra figyelmeztetnek, hogy a munkaadóknak végig kellene gondolniuk, érdemes-e ezeket a szokásokat kialakítani. Ugyanis az állandó elérhetőség csak első látásra előnyös: rugalmasságot, hatékonyságot biztosít; ugyanakkor hosszabb távon ez stresszhez és az életminőség csökkenéséhez vezet. Így aztán könnyen megbomlik a kívánatos egyensúly a magánélet és a munka között.
Az okostelefon-használok 30 százaléka állítja magáról, hogy munkaidőben rendszeresen a magánügyeivel is foglalkozik, míg ez az arány a hagyományos mobilt használók esetében 23 százalék. Az is igaz, hogy az okostelefonnal rendelkezők valószínűbb, hogy szabadidejükben is foglalkoznak a munkájukkal.