Elsősorban a bér és juttatások alapján választanak munkahelyet a magyarok, ezt követi a hosszú távon biztonságos foglalkoztatás és a kellemes munkahelyi légkör garantálása - derül ki a Randstad munkaerő-piaci szolgáltató cég tavalyi nemzetközi felméréséből, amelynek eredményeit hétfőn hozták nyilvánosságra.
A 23 országban, kétszázezer potenciális munkavállaló bevonásával készült kutatás szerint világszinten is elsődleges szempont a fizetés, megelőzve a foglalkoztatás biztonságát. Hollandiában és Svájcban a munkahelyi légkör, Japánban a munka tartalma a legfontosabb érték.
A közlemény idézi Baja Sándort, a Randstad Hungary ügyvezető igazgatóját, aki elmondta: a válság idején a foglalkoztatás biztonsága volt a legfontosabb a munkavállalóknak, a gazdaság erősödésével a fizetés vált elsődlegessé. Várakozásaik szerint 2015-ben még dominánsabb lesz a juttatások szerepe.
A 2014-es adatok szerint minden második magyar szeretett volna az autóiparban dolgozni , de az eredményekre rányomhatta a bélyegét az Audi és a Mercedes beruházásai nyomán keletkezett várakozás - fejtette ki Baja Sándor a közleményben. Az autóipart a legvonzóbb szektorok rangsorában az ipari, termelési ágazat követi, majd a gyógyszer- és vegyipar és a nonprofit szektor következik.
A nemek elvárásai közti különbségeket vizsgálva kiderült, hogy a férfiakat az átlagosnál jobban vonzzák az előrelépési lehetőségek, a munkahelyi légkör kevésbé fontos a számukra. A hölgyeket ezzel szemben a rugalmas munkavégzés lehetőségével, a munka és magánélet közötti egyensúly elősegítésével lehet a vállalathoz csábítani.
Ha valaki kifejezetten fiatalokat szeretne alkalmazni, akkor érdemes hangsúlyoznia a karrierépítés támogatását akár nemzetközi szinten is, valamint inspiráló munkahelyi környezetet biztosítani - ajánlotta Baja Sándor a közlemény szerint. Ha azonban sok alacsonyabb végzettségű dolgozót kell gyorsan felvenni például betanított munkára, akkor a telephely megközelítésében érdemes segítséget felajánlani - tette hozzá az ügyvezető igazgató.