Nincs értelme az ötletelésnek

Általában úgy tartják, hogy az ötletelő (brainstorming) megbeszélésekkel könnyebb kreatív megoldásokat találni, de egy új kutatásból az derült ki, hogy a módszer valójában kevésbé hatékonyan vezet rá a minőségi válaszokra, mint fókuszáltabb alternatívája, az úgynevezett kreatív tervezési érvelés.

A jövő hónapban Londonban megrendezett Design Computing and Cognition konferencián bemutatásra kerülő tanulmányból az derül ki, hogy a „mennyiség minőséget szül” mottóval a sok ötlet létrehozása valójában nem válik be.

A francia Ecole Nationale Supérieure des Mines de Paris kutatói Dr. Akin Kazakci vezetésével brainstormingoló csoportokat vizsgáltak. A kutatók 30 tapasztalt tervezőt osztottak tíz hármas csoportra. Mindegyik csoportnak az volt a feladata, hogy dolgozzák ki egy újszerű múzeum ötletét, amely egy Antarktiszhoz hasonló világ élményét nyújtja a látogatóknak. Különböző feltételeknek kellett megfelelni, például annak, hogy a múzeumnak mobilnak és környezetbarátnak kell lennie.

Mindegyik csapatnak 90 perc állt a rendelkezésére az ötlet kidolgozására, amit az ülés végén egy A3-as papíron kellett összefoglalniuk. Az ötleteket egy múzeumi szakemberekből és projektmenedzserekből álló 14 fős bizottság értékelte az újszerűség, a végrehajthatóság és az érték szempontjából.

Szükségtelen a brainstorming (Fotó: Europress)

Az eredmények azt mutatták, hogy azok a csapatok, amelyek a legtöbb ötlettel álltak elő, ritkábban dolgoztak ki a bizottságnak tetsző megoldást. Azok a csapatok viszont, amelyek kevesebb ötlettel álltak elő, több olyan megoldást adtak be, amelyeket elfogadtak a szakértők. A csapatok átlagosan 82 ötletet dolgoztak ki, a legjobban teljesítő csapat azonban csak 60 ötlettel állt elő.

A kutatók ez alapján elvetik az ötleteléssel kapcsolatos "mennyiség minőséget szül" elvének hasznosságát.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +20 °C
Minimum: +12 °C

Az északi tájakon a felhős időt követően főleg délután egyre többfelé kisüt a nap, a déli, délkeleti országrészben ezzel szemben erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés. Reggel még többfelé valószínű főleg eső, zápor, majd az északi tájakon csökken a csapadékhajlam, viszont délen, délkeleten - nagyobb számban délután - záporok, zivatarok várhatók, helyenként felhőszakadással. Az északi, északkeleti szél többfelé lesz élénk, záporoktól, zivataroktól függetlenül a Nyugat-Dunántúlon helyenként erős. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 18 és 23 fok között valószínű, ennél északnyugaton hidegebb, a Dél-Alföldön viszont kissé melegebb lehet az idő. Fronthatás napközben nem okoz kellemetlenséget.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra