A Monday Morning Tanácsadó Kft. és a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetének szakemberei az idén közösen indítottak egy átfogó, független felmérést a hazai közép- és nagyvállalatok körében, mely során a munkavállalók, illetve a vezetők munkához való hozzáállását és szemléletét kívánják feltérképezni. Azon vállalkozások, amelyek részesei szeretnének lenni Magyarország menedzsmenttérképének, még mindig bekapcsolódhatnak a felmérésbe. A részvétel ingyenes. A dolgozóknak csupán egy 15 perces anonim kérdőívet kell kitölteniük, a felsővezetőkkel rövid személyes interjú készül.
Napjainkban egyre világosabbá válik, hogy az emberi erőforrásnak meghatározó szerepe van az innovációban, a szervezeti teljesítmény és a piaci verseny alakulásában és ebből adódóan a vállalatok hosszú távú sikerességében. A piaci prosperitás érdekében a vállalatoknak egyre inkább proaktív, önálló ötletekkel is rendelkező, felelősségvállalásra érett, fejlődni képes és hajlandó, a magas minőségi elvárásoknak elkötelezett, kiegyensúlyozott munkavállalókra van szükségük.
De hogyan tud egy vállalat egyszerre vonzó és érdekes, gondoskodó és professzionális, sikeres és stabil lenni? Mit tehet ezért a vezető és mennyi múlik a munkavállalókon? Van-e jól bevált "recept"? A Pozitív Menedzsment olyan hosszú távú szervezetvezetési és fejlesztési szemlélet, amely a pozitív pszichológia alapelveit és eszköztárát alkalmazva ér el hatékonyabb, eredményorientált üzleti működést. Fókuszában a nyitott vállalati kultúra, az egyéni erősségek kiaknázása és kiegyensúlyozott munkaszervezés áll.
Nemzetközi kutatások egyértelműen bizonyítják, hogy a Pozitív Menedzsment szemlélet alapján irányított szervezet tagjai elkötelezettebbek, motiváltabbak, munkájuk kreatívabb, kezdeményezőkészségük nagyobb. Az általuk végzett munka mind mennyiségi, mind pedig minőségi értelemben is javul.
A kutatást végző szakemberek átfogó képet kívánnak alkotni arról, mennyire ismert és a gyakorlatban milyen mértékben alkalmazott módszer a Pozitív Menedzsment szemlélet, mely hazánkban is egyre elterjedtebb. A kutatási team szakmájukat tekintve nagyon különböző, de érdeklődésük, értékeik, gondolkodásuk alapján hasonló emberekből áll össze. Régi személyes barátság, azonos iskolák vagy közösen végzett projektek kötik össze őket.