A munkavállalók korábban még sosem bíztak ennyire abban, hogy könnyen találnának maguknak új állást: a BNP Paribas Cardif Biztosító és a Medián legfrissebb közös kutatásában regisztrált 63 pont az előző év azonos időszakában 55, 2019-ben pedig 56 pont volt.
A válaszadók 34 százaléka szerint könnyen, 19 százaléka szerint nagyon könnyen találna új, a képzettségének megfelelő munkát , amennyiben esetleg elveszítené az állását. Ez a részadat a megelőző évi adatokkal összevetve 6, illetve 4 százalékpontos emelkedést jelent.
Kiss Márk István, a BNP Paribas Cardif Biztosító vezérigazgatója az eredményekkel kapcsolatban elmondta: a munkavállalók hangulata lassan közeledik a járvány megjelenése előtti szinthez és a negyedik hullám érdemben már nem befolyásolta a hozzáállásukat. Az év végi adatok megerősítik a nyáron elindult pozitív irányú tendenciát, és az előző évhez képest egy optimistább helyzetképről árulkodnak - jegyezte meg a vezérigazgató.
Optimistábbak a magyarok
A negyedéves jelentésből az is kiderült, hogy a magyar munkavállalók a jelenlegi munkahelyük fennmaradásával kapcsolatban a megelőző évi adatokkal összevetve némileg optimistábbak. Ez a részindex a 2020 végén regisztrált 86 pontról tavaly év végére már 88-ra nőtt, ugyanakkor a járvány előtti időszakban mért 94 ponttól még elmarad. Az elmúlt negyedévhez képest 3 ponttal, az előző évhez képest pedig 2 ponttal 56 pontra csökkent a jelenlegi munkahely megtartása iránt érzett motiváció.
Azok aránya, akik ugyanannyi pénzért többet is dolgoznának az előző év azonos időszakában mért 53 százalékról mostanra 42 százalékra zuhant. Ugyanakkor egy év alatt nem változott azok aránya, akik hajlandóak lennének nehezebb munkát ugyanannyi pénzért is elvégezni (46 százalék), illetve fél órával többet utazni az adott munkahelyre (66 százalék).